سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با راه‌اندازی سامانه ثبت خدمت آزمایشگاهی در کارتابل مشتریان شبکه، پژوهشگران می‌توانند خدمات آزمایشگاهی درخواستی خود را آسان‌تر ثبت و پیگیری کرده و از وضعیت فرایند تکمیل درخواست خود آگاه شوند.

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه زنجان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رضا اسدی فرد با اشاره به تسهیل فرایند دریافت خدمات آزمایشگاهی با ایجاد سامانه درخواست ثبت خدمت توسط پژوهشگران، اظهار کرد: با اضافه شدن این سامانه به کارتابل مشتری در شبکه آزمایشگاهی، اعضای باشگاه مشتریان می‌توانند خدمات آزمایشگاهی درخواستی خود را انتخاب کنند که درخواست مورد نظر به کارتابل آزمایشگاه برای بررسی و تکمیل فرایند ثبت خدمت ارسال می‌شود.

وی افزود: بعد از ثبت نهایی خدمت توسط مرکز آزمایشگاهی، پیامک و ایمیل اطلاع‌رسانی ثبت خدمت از سوی شبکه برای مشتری ارسال می‌شود.

اسدی فرد، امکاناتی همچون امکان انتقال به فرد دیگر، مشاهده فهرست اعتبارات منتقل شده، فهرست اعتبارات و خدمات دریافت‌شده را از دیگر مزایای این سامانه برشمرد و افزود: با استفاده از امکانات فراهم شده،  اعضای هیأت علمی که دارای اعتبار طرح تخفیف ویژه اعضای هیأت علمی ۱۵ دانشگاه برتر کشور هستند، می‌توانند بخشی از اعتبار خود را برای دریافت خدمات آزمایشگاهی به دانشجویان منتقل کنند.

بهره‌مندی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها از طرح تخفیف ویژه

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی با اشاره به رشد اعضای هیأت علمی تحت پوشش طرح تخفیف ویژه گفت: تا کنون بالغ بر ۴۷۰ درخواست از سوی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها برای بهره‌مندی از خدمات طرح تخفیف ویژه ثبت شده است که تاکنون ۹۴ عضو هیأت علمی از اعتبار در نظر گرفته شده برای این امر استفاده کرده‌اند.

اسدی فرد همچنین به طرح‌های دیگر تخفیف‌های اعتباری این شبکه آزمایشگاهی برای بهره‌مندی اقشار گوناگون فعال در عرصه علمی و فناوری اشاره کرد و گفت: علاوه بر بهره‌مندی ۱۰۹ فعال شرکت‌های‌ دانش‌بنیان از تخفیف ۵۰ درصدی تا سقف ۲۰ میلیون ریال، ۲هزار و ششصد عضو باشگاه مشتریان شبکه از تخفیف ۱۵درصدی تا سقف ۲ میلیون ریال و ۲۸۷ عضو بنیاد ملی نخبگان از تخفیف ۶۰ درصدی تا سقف ۱۵میلیون ریال استفاده کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۴۷ منتخب پسادکتری تا سقف ۵۰ میلیون ریال، ۴۷ سرآمد علمی ایران تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال و ۵۵ منتخب تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال و نیز بیش از یک‌هزار فرد معرفی شده از سوی ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی، از تسهیلات رایگان استفاده از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند شده‌اند.