سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به اعضای هیات علمی اظهار کرد: افتخار می‌کنم که حدود ۵۰۰ نفر به کادر علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای اضافه می‌شود و این دانشگاه تا پایان سال حدود ۱۰۰۰ هیات علمی خواهد داشت در نتیجه دانشگاه باید اقدامات بزرگی در زمینه‌های مختلف انجام دهد.

دکتر شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مسعود شفیعی در جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و رونمایی از “طرح ایجاد عضو هیات علمی فنی” با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای تطبیق کادر آموزشی به هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: این تلاش‌ها بعد از دو سال به نتیجه رسید و از وزیر علوم و معاون آموزشی وزیر علوم که در این راستا کمک‌های زیادی به دانشگاه فنی و حرفه‌ای کردند تشکر می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه طرح تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به هیات علمی مورد حمایت وزارت علوم است، افزود: برای اینکه احکام افراد رسمی باشد از وزارت علوم خواهش کردیم که این احکام را مهر کند تا مشکلی ایجاد نشود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه حدود ۱۶۰۰ داوطلب برای تطبیق در دانشگاه فنی و حرفه‌ای وجود داشت، اظهار کرد: از ۱۶۰۰ نفر حدود ۱۰۰۰ نفر شرایط لازم را داشتند، حدود ۷۰۰ نفر مصاحبه شدند و حدود ۶۰۰ نفر مورد پذیرش اولیه قرار گرفتند. حدود ۲۰۰ نفر در مقطع لیسانس و حدود ۱۴۰ نفر در رشته‌های علوم انسانی بودند که مورد قبول قرار نگرفتند. البته این درخواست داده شد که واجدین علوم انسانی که حدود ۹۰ نفر بودند تطبیق پیدا کنند که هیات امنا موافقت نکرد.

شفیعی ادامه داد: در ادامه ۵۰۰ پرونده مورد بررسی قرار گرفت که ۴۵۰ پرونده مهر وزارت علوم را دارد و سایر پرونده‌ها به مرور بررسی می‌شوند و امیدواریم اکثر افراد شرایط لازم را داشته باشند.

وی در مورد حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای توضیح داد: طبق مصوبه هیات امنا حقوق افراد طبق مصوبه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است. اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای از سال جدید مانند هیات علمی دانشگاه‌های وزارت علوم پایه حقوق دریافت می‌کنند. البته در مقابل وظایفی دارند که باید انجام دهند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد: افتخار می‌کنم که حدود ۵۰۰ نفر به کادر علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای اضافه می‌شود و این دانشگاه تا پایان سال حدود ۱۰۰۰ هیات علمی خواهد داشت در نتیجه باید اقدامات بزرگی در زمینه‌های مختلف انجام دهد.

شفیعی با بیان اینکه در کنار تطبیق کادر آموزشی تبدیل هم صورت گرفت، توضیح داد: ۲۶ کارشناس که شرایط لازم را داشتند تبدیل به عضو هیات علمی شدند. در سال ۹۴، ۱۷۰ پرونده صلاحیت لازم را داشتند و در مصاحبه شرکت کردند.

 دانشگاه فنی و حرفه‌ای پیگیر مقطع کارشناسی پیوسته است

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای پیگیر راه‌اندازی مقطع کارشناسی پیوسته است، افزود: در حال حاضر این دانشگاه ۶ رشته با ۷ گرایش در مقطع کارشناسی پیوسته دارد. در این مورد توضیحاتی را به وزارت علوم ارائه کرده‌ایم. همچنین ۱۰ تا ۱۲ واحد کارآفرینی و نوآوری داریم که امیدوارم به زودی به تصویب کمیته توسعه و گسترش وزارت علوم برسد.

ساختار دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استانی می‌شود

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در ادامه از استانی شدن ساختار این دانشگاه خبر داد و گفت: استانی شدن ساختار دانشگاه از دو سال قبل آغاز شده و اکنون مجوز این امر از هیات امنا اخذ و در حال حاضر حکم ۱۰ استان از هیات امنا گرفته شده است.

 اقدامات دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در زمینه تعاملات بین‌المللی

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در ادامه با اشاره به اقدامات این دانشگاه در زمینه تعاملات بین‌المللی اظهار کرد: دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با دانشگاه فنی برلین تفاهم‌نامه‌هایی در زمینه تربیت هیات علمی، برگزاری همایش، تربیت دانشجویی مشترک و غیره امضا کرده است.

شفیعی ادامه داد: نهادی در آلمان به نام کنفرانس روسای دانشگاه‌ها وجود دارد که معاون این نهاد یک فرد ایرانی است و قرار است در آن مجمع اقدامات گسترده‌ای انجام شود.