سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل صندوق رفاه و تسهیلات دانشجویی از پرداخت بیش از ۸۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دانشجویی طی دو سال اخیر به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از محل منابع صندوق رفاه دانشگاه خبر داد.

فرید ذاکر مدیرکل صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر فرید ذاکر، با بیان اینکه ۷ نوع وام مختلف به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می شود، اظهار داشت: وام های مسکن، ضروری، کوتاه‌مدت، میان‌مدت، بلندمدت، قرض‌الحسنه تحصیل و وام ازدواج از محل منابع صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین وام شهریه از منابع صندوق رفاه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می شود.

وی تأکید کرد: بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی طی دو سال گذشته مجموعاً بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قرار داده است.

ذاکر خاطر نشان کرد: دانشجویان می توانند با مراجعه به صندوق رفاه واحدها و مراکز آموزشی محل تحصیل خود و یا از طریق سامانه نسبت به ثبت درخواست خود و بهره مندی از تسهیلات صندوق رفاه تا ۵۰ درصد مبلغ شهریه و سایر تسهیلات اعطایی صندوق رفاه بر اساس مقررات اقدام کنند.

تسهیلات متنوع صندوق رفاه و تسهیلات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل صندوق رفاه و تسهیلات دانشجویی با تاکید بر اینکه تمام تلاش دانشگاه آزاد اسلامی این است که دانشجویان این دانشگاه با کمترین بوروکراسی اداری و در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانند از تسهیلات متنوع صندوق رفاه استفاده و بدون هیچگونه دغدغه مسیر تعالی و پیشرفت تحصیلی را طی کنند، گفت: بر این اساس افزایش تعداد و مبلغ وام های دانشگاه آزاد اسلامی از اهم برنامه های اداره کل صندوق رفاه و تسهیلات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و پیگیر تحقق این امر هستیم.

وی با اشاره به وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه طی دوره ای برای حمایت از جوانان و ترویج سنت ازدواج، وام ۱۰ میلیون تومانی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفت. این وام با توجه به تفاهم نامه منعقده با بانک‌های عامل جهت اعطای تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی ازدواج دانشجویی به تعداد ۱۲هزار نفر و به ارزش بیش از ۱۲۰۰میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیرکل صندوق رفاه و تسهیلات دانشجویی به افزایش سقف بیمه حوادث دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: با افزایش سقف بیمه حوادث دانشجویی، تامین خسارت منجر به فوت و نقص عضو از ۶ میلیون به ۲۰ میلیون تومان و تامین خسارات درمانی از ۱٫۲ میلیون به ۵ میلیون تومان افزایش داشته که رشد بیش از ۳۰۰درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: هیچ پرونده ای برای دریافت خسارات دانشجویان در لیست انتظار نیست و تمام پرونده های دانشجویان جهت تامین خسارات حوادث به روز رسانی شده است.

پرداخت بیش از ۱۳هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به اعضای هیات علمی،‌کارکنان، دانشجویان و پروژه های عمرانی دانشگاه

دکتر ذاکر با اشاره به تسهیلات بانک ملی به اعضای هیات علمی،‌کارکنان، دانشجویان و پروژه های عمرانی دانشگاه اظهار داشت: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه و بانک ملی ایران، تاکنون بیش از ۱۳هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به اعضای هیات علمی،‌کارکنان، دانشجویان و پروژه های عمرانی دانشگاه ارائه شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی افزود: همچنین از محل منابع داخلی به دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سال تحصیلی ۹۳ و ۹۴ بیش از ۸هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب کمک هزینه تحصیلی، ازدواج، ضروری، مسکن، شهریه و… پرداخت شده است.