حسین سلیمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این دانشگاه آمادگی دارد تا در حوزه‌های مختلف با وزارت کشور همکاری کند و برای کارکنان این وزارتخانه دوره های آموزشی کوتاه مدت برگزار کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه علامه، حسین سلیمی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور، گفت: این دانشگاه آمادگی دارد در حوزه های مختلف علمی و آموزشی با وزارت کشور همکاری کند.

وی افزود: امیدوارم امضای این تفاهم‌نامه زمینه‌ای برای همکاری بیشتر در عرصه سیاسی و علمی کشور باشد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: این دانشگاه مسیری در حوزه پژوهش ایجاد کرده و بر این اساس ارتباط ما با دستگاه‌های اجرایی به‌ طور تنگاتنگ افزایش پیدا کرده‌ است.

سلیمی با اشاره به اینکه درخواست رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور از دانشگاه‌ها این حل مشکلات کشور است، اظهار داشت: معاونت پژوهشی این دانشگاه نشست هایی را با حضور مسئولان اجرایی در زمینه حل معضلاب کشور برگزار می کند.

وی افزود: با نگاه به همین رویکرد، پایان نامه‌های دانشجویان را سمت رفع مشکلات جامعه سوق دادیم.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ دانشگاه با وزارت امور خارجه قرار است این وزارتخانه اولویت‌های پژوهشی خود را اعلام کند تا در کنار استفاده از راهکارهای ارائه شده در پایان‌نامه‌ها، دانشجویان حاصل تحقیقات خود را به مسئولان ارائه کنند.

سلیمی عنوان کرد: بزرگترین وزارت خانه کشور بجای تاسیس دانشکده، حاضر شد با دانشگاه‌ها همکاری کند.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری معاون آموزشی طرحی در دستور کار قرار گرفته تا دانشجویان کارشناسی دانشگاه در کنار آموزش دروس، آموزش مهارتی تکمیلی را نیز بگذرانند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: ما حاضریم برخی از این دوره‌ها را به ‌صورت مشترک برگزار کنیم و حتی این آمادگی از جانب دانشگاه وجود دارد که دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برای کارکنان وزارت کشور در حوزه‌های مختلف برگزار کند.