سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آیین نامه تشکیل اردوها در شورای اسلامی کردن دانشگاه ها به تصویب رسیده و بزودی ابلاغ می شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، محمد فرهادی در نشست نمایندگان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هیئت نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه ها که با حضور وزیر اطلاعات و قائم مقام وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به وجود ۱۴ دانشگاه جامع کشور در جمع یک درصد دانشگاه های تأثیرگذار و برتر دنیا افزود: در آخرین رتبه بندی «کیو اس» – QS -نیز که یکی از معتبرترین نظام رتبه بندی بین المللی است،برای اولین بار، پنج دانشگاه کشور در این رتبه بندی قرار گرفته اند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی گفت: آمارهای برگزاری این کرسی ها، نشان از ازدیاد تعداد کرسی ها دارد.
فرهادی در زمینه تشکیل اردوها افزود: آیین نامه تشکیل اردوها در شورای اسلامی کردن دانشگاه ها به تصویب رسیده و بزودی ابلاغ می شود.
وزیر علوم با بیان اینکه تعدد فعالیت های قانونی تشکل ها مورد تأکید است، حضور مسئولان دانشگاه ها در جمع دانشجویان را حائز اهمیت دانست و با بیان اینکه در زمینه مسائل رفاهی و تشکل های صنفی دانشجویان اقدامات مطلوبی تا حدی که اعتبارات اجازه می داد انجام شده، گفت: تمامی دانشجویان دوره دکتری از این ترم به بعد تسهیلات دریافت خواهند کرد.
وی بر تشکیل جلسات منظم هیئت نظارت تأکید و اظهار امیدواری کرد، تشکیل این جلسات به تأخیر نیافتد.
فرهادی به منطقه بندی ۱۰ گانه دانشگاه ها و لزوم مدیریت منطقه ای در دانشگاه ها و همچنین به وجود ۲۸۸۵ موسسه آموزش عالی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: باید در قالب آمایش آموزش عالی، این موسسات ساماندهی شوند و دانشگاه های کشور در سه سطح محلی، منطقه ای و ملی شکل گیرند.
وزیر علوم، سال جاری را به دلیل دو انتخاباتی که در پیش رو داریم، سال حساسی خواند و گفت: طبیعی است که در این خصوص دانشگاه ها باید بدون دخالت ها و با رعایت انصاف و عدالت کار کنند و باید شرایطی ایجاد کنند تا فضای دانشگاه ها محل تاخت و تاز جناح ها قرار نگیرد.
فرهادی در مورد آیین نامه ها و مقررات مربوط به تشکل های دانشجویی افزود: اشکالات آیین نامه ها و مواردی که قانون در خصوص آنها سکوت کرده به دقت باید مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد و در صورتیکه ابهامات و اشکالات قابل رفع در حوزه ستادی بوده و یا نیاز به همکاری با سایر دستگاه ها باشد، این کار صورت پذیرد و در مواردی که نیاز به تکمیل قانون یا قانون گذاری است، مسئله به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع خواهد شد.