ضیا هاشمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: مدیران باید با ترویج فرهنگ تضارب افکار و اندیشه‌ها، جریان نقدپذیری را در جامعه توسعه دهند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، سید ضیا هاشمی در سفر به سیستان، درباره دانشگاه زابل گفت: دانشگاه زابل به عنوان یکی از مفاخر منطقه در پیشبرد علم در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی دارد.

وی از اهتمام دانشگاه‌های کشور برای حل مسائل با همراهی نخبگان خبر داد و گفت: دیده شدن ایده‌های نخبگان و دسترسی به فرآیندهای توسعه از طریق تقویت سرمایه‌های انسانی، فلسفه تشکیل این جلسات است تا این ایده ها در مسیر درست قرار گرفته و سرعت تحول افزایش پیدا کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه بکارگیری انرژی‌های پاک نظیر باد و نور خورشید نیز اظهار داشت: استفاده از انرژی‌های نو به عنوان یکی از شاخص های توسعه از برنامه های اصولی دولت تدبیر و امید بوده و این منطقه پتانسیل بسیار بالایی در توسعه و بهره‌مندی از این انرژی ها را دارد و شایسته است اهتمام جدی در این خصوص به عمل آید.

هاشمی ادامه داد: مدیران باید با ترویج فرهنگ تضارب افکار و اندیشه‌ها، جریان نقدپذیری را در جامعه توسعه داده و طرح افکار و اندیشه‌های متفاوت و حتی مخالف را راهی برای بالندگی و رشد عقلانی و اجتماعی جامعه و اصلاح و بهبود عملکرد تصمیم گیران مصادر امور بدانند.

سهیم کردن نخبگان هر منطقه در اخذ تصمیمات کشوری، راه اندازی اتاق فکر در خصوص منطقه آزاد تجاری- صنعتی سیستان و دیوار امنیتی، حل مشکلات با ارائه راهکارهای اجرایی، ورود دانشگاه زابل در مقابله با مسئله ریزگردها و رسوب گذاری چاه نیمه ها و همچنین فرصت ها و چالش های فرهنگی در دانشگاه ها از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.