سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  سمنان- ایرنا- معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور، بزرگترین چالش پیش روی این دانشگاه را ضعف در تولید محتوای علمی اعلام کرد و گفت: تولید محتوا در دانشگاه پیام نور کشور نیازمند تلاش بیشتر اعضای هیات علمی است.

پی اچ دی آزمون : فیصل حسنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان افزود: تولید محتوا، تکمیل طرح ها، تجهیز آزمایشگاه های منطقه ای و تقویت بنیه کیفی اعضای هیئت علمی، از برنامه های آینده دانشگاه پیام نور کشور است.
وی با بیان اینکه در عین حال توجه به کلاس های مجازی نیز یکی از برنامه های مورد هدف دانشگاه پیام نور است، گفت: امسال در ۱۸۶ رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور به صورت مجازی دانشجو پذیرفته می شود که ۵۰۰ عنوان محتوای مجازی نیز باید برای آنها تهیه شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور ۴۰۰ طرح عمرانی، آموزشی و ورزش نیمه کار در کشور داشته است، افزود: ۵۷ طرح در دهه فجر سال ۹۴ و ۶۱ طرح هفته دولت سال ۹۵ تکمیل و افتتاح شد.
حسنی با اشاره برنامه ریزی برای بهره برداری از ۱۰۰ طرح عمرانی ، آموزشی و ورزشی پیام نور در دهه فجر سال ۹۵، اظهار کرد تمام طرح های عمرانی نیمه تمام دانشگاه پیام نور کشور در ۲ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور تصریح کرد: یکهزار میلیارد ریال برای افتتاح این طرح ها در سال ۹۵ هزینه شده است.
وی اضافه کرد: در استان سمنان ۶ طرح نیمه کاره در دانشگاه پیام نور وجود داشت که سه طرح در هفته دولت ۹۵ افتتاح شد و ۲ طرح در دهه فجر امسال و یک طرح سال ۹۶ در دامغان افتتاح می شود.
وی یادآور شد: در کل کشور ۵۰۰ واحد دانشگاه پیام نور و ۷۰ مرکز خارج از کشور فعال است.
حسنی اظهار کرد: در مجموع ۷۲۰ هزار دانشجو در دانشگاه های پیام نور مشغول به تحصیل هستند که ۶۳۰ هزار نفر در داخل و بقیه در خارج و مراکز بین المللی تحصیل می کنند.
وی با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی جدید بر اساس مصوبه هیات امنا، خاطرنشان کرد: هرگونه افزایش شهریه در دانشگاه پیام نور بر اساس مصوبات هیات امنا تعیین می شود و خارج از این مصوبات هیچگونه مبلغ اضافی دریافت نخواهد شد.
وی، سرانه فضای آموزشی کل دانشگاه های دولتی را ۱٫۴ متر مربع اعلام کرد و گفت: سرانه فضای آموزشی در شهر سمنان ۲٫۷ و در استان سمنان ۲٫۳ مترمربع است که سرانه بسیار خوبی است.
معاون دانشگاه پیام نور کشور برای بازدید از طرح ها و مراکز دانشگاه پیام نور در استان به سمنان سفر و با آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان دیدار کرد.
حدود ۳۰ درصد از دانشجویان کشور در دانشگاه پیام نور تحصیل می کنند و این دانشگاه بیش از ۵۰۰ مرکز و واحد دانشگاهی در کشور دارد.
۷۳۴۱/۶۱۰۳