سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سیزدهمین دوره مسابقات سراسری علمی-دانشجویی عملیات حرارتی به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار و یکی از سه تیم شرکت کننده دانشکده مهندسی مواد دانشگاه شیراز عنوان دوم را از آن خود کرد.

دانشگاه زنجان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سیزدهمین دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی به میزبانی انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد دانشگاه زنجان طی روزهای شنبه و یکشنبه ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه در این دانشگاه برگزار شد.

در این دوره از رقابت‌های علمی دانشجویی، ۴۷ تیم از ۱۹ استان در ۲ بخش آهنی و غیرآهنی شرکت داشتند که ۲۴ تیم در گروه آهنی و ۲۳ تیم در گروه غیرآهنی با یکدیگر رقابت کردند.

براساس این گزارش، در این دوره از رقابت‌های عملیات حرارتی، دانشجویان شرکت کننده در بخش آهنی روی فولاد FT52 و در بخش غیرآهنی بر روی آلومینیوم ۶۰۶۱ عملیات حرارتی انجام داده و قطعاتی را تولید کردند.

این رقابت‌ علمی که توسط ۸ عضو هیات علمی از دانشگاه‌های کشور داوری می‌شد، در نهایت با معرفی تیم‌های برتر، به‌ کار خود پایان داد.

در این دوره از رقابت‌های عملیات حرارتی دانشجویی، سه تیم از دانشکده مهندسی مواد دانشگاه شیراز شرکت کرده بودند که تیم MSE_Shiraz3″ ” متشکل از راحله جعفری و مهشید پشوتن، دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی مهندسی مواد با گرایش متالورژی صنعتی دانشگاه شیراز، موفق به کسب عنوان دوم در بخش غیرآهنی (آلومینیومی) شدند.

عنوان اول رقابت در بخش غیرآهنی به تیم امیرکبیر  و عنوان سوم به تیم HT-LUST” ” رسید.