حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر اطلاعات گفت: اگر با سوالات و شبهه دانشجویان مواجه شدیم باید با استدلال و منطق آنها را اقناع کنیم زیرا در صورت برخورد سلبی با همراهی آنان مواجه نخواهیم شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در همایش نمایندگان وزیر علوم در هیات های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه ها گفت: آنچه که باعث شد در سال های اخیر شاهد آرامش و امنیت در محیط های دانشگاهی باشیم ، رفتار توام با احترام و کرامت با دانشجویان و پرهیز از برخوردهای سلبی بود.

علوی اظهار داشت : آنچه که موجب بی نظمی و ناهنجاری می شود تحقیر شخصیت انسان ها و بی احترامی است و آنچه که موجب آرامش و امنیت است، احترام به همدیگر و پرهیز از تخریب شخصیت دیگران است و بر همین اساس در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته  نیز وزارت اطلاعات کوشید تا فضای جامعه شاهد تخریب نامزدهای انتخاباتی نباشد و نتیجه این اقدام نیز همانگونه که مشاهده شد برگزاری با آرامش انتخابات در سراسر کشور بود.

وزیر اطلاعات با  تاکید بر حفظ حرمت و شخصیت دانشجویان در همه  محیط  های دانشگاهی گفت:  اگر  با سوالات  و شبهه دانشجویان مواجه شدیم باید با استدلال و منطق  آنها را اقناع کنیم  زیرا  قطعا در صورت  برخورد سلبی ، با همراهی آنان مواجه نخواهیم شد.

وی اظهار داشت: حفظ شان و کرامت  انسا ن ها یک تاکتیک ابزاری نیست بلکه دستور دین مبین اسلام است و حفظ شان انسا ن ها اقتضا می کند که با او با احترام  و ادب رفتار شود.

علوی افزود: آنچه که ما در جمهوری اسلامی ایران دنبال می کنیم حفظ امنیت جامعه در کنار آرامش روانی و احساس امنیت است زیرا در این نوع از نظم و امنیت است که فرهنگ جامعه رشد می کند و جامعه روز به روز دین مدارتر و با ایمان تر می شود.

وزیر اطلاعات گفت: در دانشگاه ها نیز آنچه که پیش از هر چیزی برای حفظ امنیت و آرامش لازم است حفظ کرامت و شخصیت  دانشجویان و تمام تشکل های دانشجویی است.