سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تفاهم‌نامه ایجاد مرکز پژوهشی بین انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران منعقد شد.

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم‌نامه به منظور تعامل صنعت با مراکز پژوهشی و همکاری‌های علمی بین بخش دولتی و خصوصی برای پیشبرد طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با کشت و فرآوری گیاهان دارویی به امضا رسیده است. 

همکاری برای حمایت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی– کاربردی مشترک مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی و اطلاع‌رسانی و استفاده از نتیجه تحقیقات انجام شده برای جلوگیری از تکرار پروژه‌های تحقیقاتی، بررسی میزان نیاز به فناوری‌های نوین از سوی کارشناسان طرفین و برنامه‌ریزی برای نیل به موارد اولویت‌دار و ارائه سمینارها و کنفرانس‌ها و همایش‌ها از جمله موارد مورد توافق بود. 

همچنین طی این تفاهم‌نامه بر انجام بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی و صنعتی همچون کارخانجات و مزارع کشاورزی، استفاده از امکانات آزمایشگاهی تخصصی، بالینی و توانمندی‌های علمی طرفین، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آن‌ها و توسعه همکاری‌های مشترک ملی و بین‌المللی تاکید شد. 

بر اساس این گزارش، تفاهم‌نامه ایجاد مرکز پژوهشی بین انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به امضای دکتر فتح‌الله مضطرزاده، رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و جعفر میر فخرایی و وحید گرجی دبیر انجمن و عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی رسیده است.