سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس کارگروه علمی جایزه مصطفی از آغاز فرایند داوری نامزدهای دریافت این جایزه خبر داد و گفت: بعد از گذشت پنج ماه از فراخوان دور دوم جایزه مصطفی (ص)، داوران در کمیته‌های تخصصی کار خود را برای ارزیابی آثار ارسالی شروع کرده‌اند تا نامزدهای دوره آتی جایزه را در چهار حوزه به شورای سیاستگذاری این جایزه جهانی معرفی کنند.

جایزه مصطفی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا حسن ظهور اظهار کرد: داوری دومین دوره جایزه مصطفی (ص) در چهار کمیته تخصصی علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو و تمام زمینه‌های علم و فناوری شروع شده است و داوران به بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه پرداخته‌اند.

وی ادامه داد:  فراخوان دومین دوره این جایزه از ابتدای آوریل به ۷۰۰ دانشمند جهان اسلام، ۲۰۰ نهاد معتبر علمی در سطح جهان اسلام و تمام دانشگاه‌های داخل کشور ارسال شده است و از آنها خواسته شد تا نامزدهای خود را در چهار حوزه مختلفی که جایزه به آنها تعلق می‌گیرد، برای دبیرخانه ارسال کنند.

ظهور افزود: همزمان با ارسال این آثار به دبیرخانه، کمیته‌های داوری کار خود را در مرحله اول شروع کرده‌اند تا آثار منتخب را برای داوران نهایی ارسال ‌کنند.

به گفته رییس کارگروه علمی جایزه مصطفی(ص) این داوران در مرحله دوم با بررسی آثار منتخب، رای نهایی به شورای سیاستگذاری را اعلام خواهند کرد و درنهایت نفرات برگزیده با رای بیشتر کمیته داوری به عنوان برگزیده جایزه مصطفی(ص) تایید می‌شوند.

دومین دوره اعطای جایزه مصطفی(ص) در آذرماه ۱۳۹۶ (دسامبر۲۰۱۷) همزمان با هفته وحدت با تقدیر از پنج دانشمند برجسته جهان اسلام در تهران برگزار می‌شود.