سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یک عکاس صربستانی با استفاده از دوربین خود توانسته تصاویر جالبی از کشورهای مختلف را درون قطرات آب ثبت کند.

شهرهای جهان در قطرات آب

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از میل‌آنلاین، “دوسان استوجانکویک” ۱۵ سال پیش این کار را در خانه خود در بلگراد آغاز کرد.

وی در تصاویر بسیار کوچک خود نشان داده که چگونه می‌توان سازه‌های بزرگ جهان را به اندازه یک قطره آب، کوچک کرد.

این عکاس با تنظیم لنز ماکروی دوربین خود بر روی قطرات آب، تصاویر ساختمان‌های مورد نظر خود را در برابر آن قرار می‌داد تا در نهایت این مناظر را روی قطره‌های کوچک ثبت کند. این تکنیک هم در شب و هم در روز قابل استفاده بوده است.

از جمله ساختمان‌های ثبت شده در این قطرات می‌توان به بنای مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد در استانبول و کلیسای ساگرادا فامیلیا  در بارسلونا اشاره کرد.

استوجانکویک در سفرهای خود در اطراف جهان به ثبت این تصاویر می‌پرداخته و در سفرهای اخیر خود توانسته ساختمان امپایر استیت در نیویورک را بر روی قطرات آب ثبت کند.

از آنجایی که این عکاس فقط از دوربین خود استفاده کرده و تصاویر را با فتوشاپ اصلاح نمی‌کند، ساختمان‌ها گاهی حالت تیره و مه‌آلود دارند. اما از سوی دیگر، این امرباعث شده تا تصاویر نوعی کیفیت سورئال داشته باشند.

نخستین تصویر استوجانکویک از دروازه شرقی بلگراد

مسجد آبی استانبول

پل بروکلین بر روی قطرات آب

کلیسای جامع سنت ساوا در بلگراد

ساختمان امپایر استیت در نیویورک

برج جنوکس در دروازه غربی بلگراد

منظره افق منهتن روی قطره آب

مجلس شورای ملی در بلگراد

قطب حمل‌ونقل مرکز تجارت جهانی نیویورک

ایستگاه بزرگ مرکزی نیویورک

کتابخانه ملی نیویورک

کلیسای ساگرادا فامیلیا  در بارسلونا

موزه گوگنهایم در نیویورک

مرکز خرید Usce در بلگراد