وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر بهداشت با امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد و مراکز خصوصی با رعایت استانداردهای بین المللی آموزشی، می توانند در حوزه آموزش کمک کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم امضای این تفاهم نامه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز خصوصی با رعایت استانداردهای بین المللی آموزشی، می توانند به دولت در حوزه آموزش کمک کنند و باری از دوش دولت بردارند.

وی گفت: اگر فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد صلاحیت کار حرفه ای در حوزه درمان، تشخیص و جراحی نداشته باشند نباید اجازه آموزش به این دانشگاه داد و فشارهای زیادی بر ما وارد می شود که اجازه آموزش در برخی واحدهای دانشگاه آزاد را ندهیم ولی ما معتقدیم که باید سطح آموزش در این موسسه را به کیفیتی قابل قبول ارتقا داد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: با توجه به این تفاهم نامه، در خصوص ظرفیت های پرستاری هم، واحدهای مجاز می توانند حداقل تا ۱۰ درصد افزایش ظرفیت داشته باشند. 

وی اضافه کرد: در مورد تربیت متخصص، فوق تخصص و فلوشیپ به رغم مخالفت های ناصحیحی که وجود دارد، می توانیم از ظرفیت بخش خصوصی برای آموزش به خصوص در رشته هایی مانند رادیولوژی، چشم، گوش ، ارتوپدی و جراحی عمومی که به آنها نیاز داریم، استفاده کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: همانطور که از ظرفیت های بهداشتی و درمانی ارتش، بیمارستان های نیروهای مسلح و تامین اجتماعی استفاده کرده ایم می توانیم در آموزش دوره های تخصص، فوق تخصص و فلوشیپ از فیلدهای دانشگاه آزاد اسلامی هم استفاده کنیم که البته منوط به رعایت استانداردهای آموزشی بین المللی است.

وی نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در پیشگیری از مهاجرت مقطعی یا دائمی جوانان ایرانی برای تحصیل بسیار موثر دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به سابقه علمی، دانشگاهی و پژوهشی می تواند در ارتقای علمی، اخلاقی و رفتاری دانشجویان خود مفید باشد.

در تفاهم نامه همکاری میان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد از این پس دانشگاه آزاد اسلامی تحت نظارت و همکاری مناطق آمایشی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حوزه علوم پزشکی همکاری و فعالیت کند.