سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – هفتمین دفتر ارتباط با استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی سنندج راه‌اندازی شد.

آرم دانشگاه ازاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در راستای ترویج فرهنگ استاندارد و سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، دفتر ارتباط با استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی سنندج با حضور مدیرکل استاندارد کردستان و رئیس دانشگاه آزاد سنندج راه‌اندازی شد.

در این مراسم مدیر کل استاندارد کردستان بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های استاندارد راه‌اندازی دفتر ارتباط با استاندارد با هدف تقویت و ترویج فرهنگ استاندارد در سطح جامعه است.

منصور لهونیان افزود: در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و پیرو مصوبات شورای استاندارد استان و شورای سیاست‌گذاری تدوین و ترویج استاندارد و ایجاد تعامل اداره کل با دستگاه‌های اجرایی استان مقرر شد، دفاتر ارتباط با استاندارد راه‌اندازی و تفاهم نامه‌هایی میان استاندارد و دستگاه‌های ذیربط منعقد شود.

وی بیان کرد: این دفاتر در بخش‌های زیادی از ادارات دولتی راه اندازی شده است و قرار است که در بخش‌های خصوصی و حتی تولیدی‌ها در سطح استان کردستان راه اندازی شود و این مهم در مراکز آموزش عالی به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در اولویت قرار دارد.

مدیر کل استاندارد کردستان عنوان کرد: دانشگاه آزاد با وجود اعضای هیات علمی توانمند و همچنین ظرفیت‌های آزمایشگاهی و دانشگاهی می‌تواند همکاری خوبی با استاندارد داشته باشد و در این مسیر انتظار می‌رود که بتوانیم فرهنگ استاندارد را در بین اقشار مختلف جامعه ترویج دهیم.

در ادامه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج نیز بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان ظرفیت‌های خوبی در اختیار دارد و باید از این ظرفیت‌ها برای کمک به توسعه استان بهره برداری شود.

محمدقربان کیانی افزود: در حال حاضر و با اجرایی کردن طرح ساها امکانات خوبی در بخش سخت افزاری در حوزه آزمایشگاهی وجود دارد و به همین دلیل انتظار می‌رود بتوانیم در این بخش از ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم به خوبی استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: ما به دلیل امکاناتی که داریم، می‌توانیم در دو مرز رسمی در مریوان و بانه برای کمک به تقویت مبادلات مرزی و همچنین استانداردسازی مشارکت داشته باشیم.

در پایان تفاهم نامه همکاری بین استاندارد و دانشگاه آزاد اسلامی توسط مدیرکل استاندارد کردستان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج امضاء شد.