سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم در نشست معاونان و مدیران اداری و مالی مؤسسات پژوهشی، بر ضرورت حرکت به سوی نظام بودجه‌ریزی مبتنی برعملکرد با توجه به الزامات قانونی موجود تاکید کرد.

نشست معاونان و مدیران اداری و مالی موسسات پژوهشی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از وزارت علوم، دکتر میرزابزرگ در این نشست که با حضور معاونان و مدیران اداری و مالی موسسات پژوهشی و جمعی از کارشناسان امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای تعیین مدل بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۶ موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم برگزار شد، اظهار کرد: موسسات پژوهشی باید بر اساس ماموریت‌های محوله در اساسنامه‌های مصوب، ضمن ارائه برنامه‌های راهبردی خویش، به عنوان پیش زمینه اجرای موفق بودجه‌ریزی مبتنی برعملکرد گام بردارند.

وی با اشاره به گستردگی وظایف و ماموریت‌های موسسات پژوهشی گفت: به منظور تعیین قیمت تمام شده فعالیت‌های مراکز پژوهشی، حرکت به سوی مدلی از بودجه‌بندی که از جامعیت لازم برخوردار باشد، ضروری است.

دکتر میرزابزرگ افزود: با ایجاد شفافیت در هزینه‌های مراکز و موسسات پژوهشی و همچنین با ارائه دلایل و مستندات قابل دفاع می‌توان نسبت به رشد مناسب و در خور توجه بودجه این موسسات در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۶ اقدام کرد.

وی با تشریح مدل تعیین قیمت تمام شده فعالیت موسسات پژوهشی به عنوان مدل مورد استناد سال گذشته ابراز امیدواری کرد: از طریق تشریک مساعی و تعامل مستمر  موسسات پژوهشی با مدیران و کارشناسان سازمان برنامه‌وبودجه می‌توان به تحقق کامل اعتبارات پیشنهادی موسسات پژوهشی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ بر اساس قیمت تمام شده فعالیت این موسسات دست یافت.