سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بیانه‌ی خواستار توجه بیشتر وزارت بهداشت به مباحث فرهنگی و قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شدند.

قرآن

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،‌  در متن بیانیه مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آمده است: “الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی ابن ابی طالب والائمه المعصومین” خدای منان را شاکریم که بار دیگر توفیق شامل حالمان گشت و دومین همایش فعالین قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد .

طبق آیه شریفه ( قد جاءکم بصائر من ربکم فمن ابصر فلنفسه و من عمی فعلیها و ما انا علیکم بحفیظ) قرآن کریم منشاء بصیرت و تمامی بینش حقیقی عالم است و حاملان قرآن سزاوارترین افراد برای کسب بصیرت و بینش حقیقی هستند. در زمانه‌ای که اسلام آنقدر مهجور شده است که کوردلان به اسم اسلام علیه اسلام می‌جنگند و غالب مسلمانان جهان در سکوت مرگبار فرو رفته اند و عده ای با بی بصیرتی خود همراه این جریان شده اند، بار دیگر دانشجویان قرآنی وزارت بهداشت گرد هم جمع شدند تا بصیرت و اطلاعات خود را بالا برده و فرهنگ اسلام ناب محمدی را در دانشگاه ها گسترش دهند .

در ادامه این بیانیه آمده است: در شام شهادت امام محمد باقر (ع) از این امام همام که جریان ساز علمی بوده و شکافنده علوم هستند الگو گرفته و ضمن توجه کامل به علم آموزی که رسالت اصلی دانشجویان است ، عهد می بندیم که تمام تلاش خود را در راستای تعجیل در امر فرج به کار ببندیم .ان شاءالله ظهور نزدیک شود تا شیعه از مظلومیت درآید و بقیع در دست شجره ملعونه بی حرم نباشد . کار فرهنگی میکنیم تا تسکینی باشد بر غربت بی شمار امام زمانمان.

همچنین مجمع قرآن و عترت دانشجویان علوم پزشکی کشور به عنوان تنها تشکل قرآنی دانشجویان کشور و با قدمت ۱۳ساله خود گام های مفیدی در هماهنگ سازی و اجرای برنامه های قرآن و عترت دانشگاه برداشته و بازوی کمکی همیشگی مرکز قرآن و عترت در برنامه های مختلف بوده است. اما حمایت بیشتر و پشتیبانی کامل وزارت بهداشت و شورای عالی توسعه قرآنی کشور در این برهه حساس که هجمه فرهنگی از هر سو دانشجو را تهدید می‌کند لازم است هر چند جای خالی مسئولین وزارت بهداشت در این نشست کاملا مشهود است. اما بر اساس دغدغه و به نیت اعتلای فرهنگ قرآنی دانشگاه‌ها برخی مطالبات مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور به اختصار به شرح زیر مطرح میگردد:

در ادامه این بیانیه آمده است، ضرورت دارد برنامه‌های اجرایی وزارت بهداشت و بخصوص معاونت فرهنگی دانشجویی بر اساس مطالبات رهبری و نیاز جامعه باشد و به دور از سیاست زدگی و جناح بندی بر اساس اهداف متعالی و نظم مدیریتی، اختصاص تریبون به مجمع قرآن و عترت دانشجویان وزارت بهداشت به عنوان تنها تشکل رسمی قرآنی دانشجویی کشور در دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری و اختصاص سهمیه ویژه حضور مخاطبین قرآنی دانشگاه ها،‌ نگاه ویژه وزیر بهداشت به کانون قران و عترت، پاسخگوی مسئولان به مطالبات و انتقادات دانشجویان فعال کانون های قرآن و عترت باشند،اصلاح فرایندهای دست و پا گیر و خسته کننده اداری و تزریق تفکر قرآن و عترت در تمام بخش های وزارت بهداشت، ارتقای کیفی و کمی نشست فعالان قرآنی و استمرار این نشست‌ها و در نهایت رصد برنامه‌های اجرایی کانون‌ها و ادارات قرآن و عترت دانشگاه‌ها از نظر قرآنی از جمله خواسته‌ها و دغدغه‌های دانشجویان مجمع قرآن و عترت دانشجویان است.