حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران گفت: طی سه سال گذشته ۶۶۷ کرسی آزاداندیشی در حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی در هم اندیشی نقش حوزه‌های علمیه خواهران در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی که ظهر شنبه با حضور معاون صدا و سیما در قم برگزار شد، به تبیین ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران پرداخت و اظهار داشت: در حوزه علمیه خواهران شبکه کوثرنت ایجاد شده که در آن هفت هزار طلبه خواهر از یک درگاه در فضای مجازی حضور دارند.

وی بیان داشت:‌ در شبکه کوثر بلاگ نیز ۶۵ هزار طلبه عضو هستند که سی هزار طلبه خواهر عضو فعال این شبکه هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: در حال حاضر ۸۷ کانون پژوهشی در ۲۲۶ مدرسه ایجاد کرده‌ایم و در آن پنج هزار طلبه عضو هستند.

وی اظهار کرد: همچنین ۲۶۲ هسته پژوهش برای طلاب و ۲۶۲ هسته پژوهش برای اساتید در ۲۴ استان ایجاد شده است.

حجت الاسلام جمشیدی افزود: در جشنواره علامه حلی بیشترین شرکت کنندگان و حائز رتبه‌های برتر از خواهران طلبه هستند.

وی ابراز کرد: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی و نظریه‌پردازی است و در این خصوص طی سه سال گذشته ۶۶۷ کرسی آزاداندیشی در حوزه علمیه خواهران برگزار کردیم و درصدد هستیم با ساماندهی فارغ التحصیلان، سطح چهار کرسی‌های نظریه پردازی را نیز برگزار کنیم.

حضور طلاب در ۹۰۰ مدرسه امین

مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران اظهار کرد: خواهران طلبه در ۹۰۰ مدرسه امین حضور دارند و در مشاوره‎‏ فعالیت‌های فرهنگی و اعتقادی مدارس حضور دارند.

وی بیان کرد: ۱۶۰ هزار طلبه شاغل به تحصیل و فارغ التحصیل داریم که این ظرفیت بزرگی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.