وزارت علوم سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در دیدار هیات اعزامی کشور مانبا مسئولان کمیسیون آموزش و علوم و فناوری اتحادیه اروپا و مسئولان آموزش عالی بلژیک، تصمیمات جدیدی برای توسعه همکاری‌های علمی ایران و اتحادیه اروپا اتخاذ شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از وزارت علوم، هیات علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران به ریاست حسین سالارآملی با سفر به بلژیک با مسئولان کمیسیون آموزش و علوم و فناوری اتحادیه اروپا و مسئولان آموزش عالی بلژیک دیدار و گفتگو کردند.

 هیات اعزامی از کشورمان از نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعدادی از مراکز علمی کشور متشکل شده است.

انجام پروژه‌های مشترک دانشگاهی، توسعه همکاری‌های دو جانبه علمی و تبادل استاد و دانشجو و راه‌اندازی کرسی‌های زبان فارسی محورهای این مذاکرات است.

در دیدار هیات اعزامی علم و فناوری ایران با کمیسیونر علوم و فناوری و نوآوری اتحادیه اروپا، روند فعالیت گذشته جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا در زمینه همکاری‌های دو جانبه علم و فناوری مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات جدیدی برای توسعه همکاری‌های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا اتخاذ شد.

مسیر توسعه همکاری‌های علم و فناوری در بخش‌های تحقیقاتی تربیت نیروی انسانی و محیط زیست بررسی شد و طرفین توافق کردند اقدامات مشترکی در این راستا در آینده نزدیک انجام پذیرد.