سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سیزدهمین دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی با حضور ۳۵ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه زنجان آغاز شد.

دانشگاه زنجان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حبیب‌الله زلف‌خانی صبح امروز در مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره از مسابقات سراسری عملیات حرارتی که در دانشگاه زنجان برگزار شد، گفت: این نوع همایش‌ها و مسابقاتی که به پشتوانه دانشجویی برگزار می‌شود، جای بسی تقدیر دارد و نیاز به گسترش این همایش‌ها در دانشگاه‌ها است.

وی افزود: قطعا دانشگاه‌ها تنها مکانی برای کلاس و درس نیستند و برگزاری چنین مسابقاتی به دانش و تجربه دانشجویان می‌افزاید و در نهایت ثمره مناسبی را برای آنان به دنبال خواهد داشت.

این مسئول اظهار کرد: مسابقات عملیات حرارتی فرصتی ایجاد می‌کند که بدانیم به چه شکل، چه مکان و چه زمانی حرارت فلزها را کاهش یا افزایش دهیم تا کیفیت مواد به بهترین شکل حفظ شود.

رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه زنجان خاطرنشان کرد: دانشگاه زنجان بالغ بر هفت‌ هزار دانشجو و ۳۸۰ هیات علمی و چهار دانشکده را در خود جای داده است که دانشکده فنی و مهندسی به لحاظ دانشجو، هیات علمی و فضاهای آموزشی به تنهایی یک‌ سوم دانشگاه را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سیزدهمین دوره‌ مسابقات سراسری عملیات حرارتی به میزبانی انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد دانشگاه زنجان روزهای شنبه و یکشنبه ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

این دوره از مسابقات با حضور ۳۵ تیم (۱۴۵ نفر) از دانشگاه‌های سراسر کشور (۲۵ دختر و ۱۲۰ پسر) و با حضور هشت عضو هیات‌علمی از دانشگاه‌های کشور به‌ عنوان داور مسابقات  و در دو بخش قطعات آهنی و غیرآهنی (آلومینیومی) اجرا می‌شود.