سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مسکو – ایرنا – دومین دوره تابستانی دانشگاه بزرگ مسکو با موضوع روسیه شناسی با حضور گروهی از دانشجویان روسی، کشورهای دیگر و همچنین از جمهوری اسلامی ایران پایان یافت.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی در مسکو و استاد درس روابط روسیه و خاورمیانه از جمله با ایران، امروز (جمعه) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: دوره پایان یافته آموزش تابستانه روسیه شناسی در دانشگاه بزرگ مسکو دومین برنامه ریزی آموزشی در این زمینه بود که با موفقیت پایان یافت.
سفیر ایران در مسکو افزوده است: هدف از برنامه ریزی و برگزاری این دوره ها به زبان انگلیسی، دانش افزایی شرکت کنندگان از کشورهای مختلف از جمله دانشجویان ایرانی در باره مسائل روسیه و منطقه است.
سنایی همچنین با تاکید بر اهمیت تداوم برگزاری این دوره ها در ایجاد شناخت متقابل بین دانشجویان کشورهای شرکت کننده در موضوع های مختلف، نوشت: حضور دانشجویان دانشگاه تهران در این دوره ها برنامه ای بود که عملی شد و دستاوردهای زیادی داشت.
ایران و روسیه از سه سال پیش با تدوین چارچوب همکاری های دانشگاهی، مراکز علمی و آموزشی، روابط گسترده ای را برقرار کرده اند که از جمله آن برنامه نشست ۱۲ دانشگاه اصلی روسیه و ۱۲ دانشگاه بزرگ ایران با مسئولیت و برنامه ریزی دانشگاه تهران در پایان مهرماه سال جاری است.
اروپام ۳۹۱ ** ۱۵۱۶