سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تعداد مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تاسیس دو مرکز رشد جدید در این دانشگاه به سه مرکز رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، با استناد به رأی صادره در دویست و پنجاه و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی که معاون، مدیران و مسؤولین پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در آن حضور داشتند، با تأسیس دو مرکز رشد فناوری‌های نوین دندانپزشکی و مرکز رشد فناوری طب بازساختی و سلول‌های بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موافقت به عمل آمد.

به گفته دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در پی جهت‌گیری دانشگاه به سمت پژوهش‌های کاربردی و تجاری‌سازی فعالیتهای پژوهشی و درنظر گرفتن پتانسیل‌های فناورانه دانشگاه در زمینه علوم دندانپزشکی، طب بازساختی و سلول‌های بنیادی این دومرکز راه‌اندازی خواهد شد. 

وی در ادامه گفت: با استناد به مصوبات شورای گسترش در راستای راه‌اندازی این دو مرکز و حمایتهای ریاست دانشگاه از فعالیتهای فناورانه اقدامات بعدی در خصوص ایجاد زیرساختهای لازم و فراهم کردن تسهیلات جهت جذب شرکتهای دانش‌بنیان در زمینه‌های مذکور انجام خواهد شد.

دکتر زرقی تصریح کرد: تأسیس این دو مرکز رشد می‌تواند زمینه‌ساز تجاری کردن فعالیتهای پژوهشی شده و منجر به افزایش شرکتهای دانش‌بنیان شود.

وی ارتقای مراکز رشد دانشگاه به سه مرکز را، دستاورد حمایتهای مدیریت فناوری وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و تلاش چندین ماهه مسؤولان و مدیریت فناوری دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تاسیس این دو مرکز جدید بتواند در زمینه‌های مرتبط با هرکدام، فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود را گسترش داده و محلی برای ارتقای نظام سلامت و همگام با دانش روز دنیا باشد.