سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: این دانشگاه با برگزاری سی و یکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت نشان داد که ظرفیت مناسب برگزاری این مسابقات را در سطح ملی دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا بندانی در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت اظهار کرد: این جشنواره‌ها می‌تواند آغازگر حرکت قرآنی عظیمی در سطح ملی باشد.

بندانی افزود: دانشگاه سیستان و بلوچستان با داشتن و ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌تواند جشنواره‌های بزرگ قرآنی و همچنین مسابقات بین‌المللی در این زمینه را برگزار کند.

وی تصریح کرد: با دعوت از منتخبان و ممتازان قرآنی و شناساندن این گونه چهره‌های معروف، علاقه جوانان را در حوزه حفظ و قرائت و همچنین فهم عمیق مطالب قرآنی افزایش داده و از سویی چنین اقدامات و برنامه‌هایی، موجب جذب جوانان به جلسات و محافل قرآنی می‌شود.

وی ادامه داد: قرآن چراغ هدایت است و با بکارگیری تعالیم آسمانی و مفاهیم قرآنی به عنوان کتابی که سرمشق زندگی است، می‌توان در راه درست قدم برداشت.

بندانی عنوان کرد: قرآن همیشه زنده و جاوید خواهد بود و در هر دورانی نیاز بشر است و عمل به آن موجب تعالی اخلاقی انسان‌ها خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مرحله کشوری سی و یکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت با شرکت ۴۰۰ دانشجوی نخبه قرآنی از چهارشنبه، ۱۷ شهریور به میزبانی دانشگاه سیستان وبلوچستان کار خود را شروع کرد که در بخش کتبی ۱۳۹ نفر شامل 57 نفر از برادران و ۸۲ نفر از خواهران شرکت داشتند، در بخش شفاهی نیز ۱۶۹ قاری شامل ۸۶ خواهر و ۸۳ برادر شرکت کردند.