سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از اعطای مجوز به ۹ تعاونی دانش‌بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

تعاونی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، میر احد حسینی در دیدار تعاونگران و کارمندان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی تعداد تعاونی‌های موجود در سطح کشور را ۲۰۵ هزار مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد، شش هزار تعاونی مربوط به استان آذربایجان شرقی است.

وی ادامه داد: تعداد تعاونی‌های فعال در سطح کشور نیز ۹۸ هزار و ۸۷۵ مورد است که سهم استان از تعداد تعاونی‌های فعال نیز در حدود ۴۱۷۸ مورد است.

به گفته وی، در حدود ۴۳ میلیون نفر از هموطنان ایران اسلامی، عضو تعاونی‌ها هستند که در حدود ۵۰ درصد جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد. در استان آذربایجان شرقی نیز تعداد اعضای تعاونی‌ها، یک میلیون و ۶۰۰ هزار و ۷۸۳ نفر است که نشانگر عضویت ۴۵درصدی مردم استان در تعاونی‌ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، سرمایه تعاونی‌های فعال در استان را ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان سرمایه نیز، ۹ درصد سرمایه اولیه تعاونی‌های فعال در کل کشور است.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود از ایجاد سالانه بیش از ۲۰۰ تعاونی در استان به صورت میانگین خبر داد و عنوان کرد: روند ایجاد تعاونی در استان، با نرم کشوری سنخیت داشته و روند بسیار معقول و طبیعی دارد.

وی همچنین تعداد تعاونی‌های دانش‌بنیان در استان را ۲۳ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۹ مورد، مجوز و کد فعالیت لازم را اخذ کرده‌اند و بقیه نیز در دست بررسی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی همچنین از صادرات ۵۷ میلیون دلاری تعاونی‌های استان در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: این میزان صادرات، برای ما قابل قبول نیست و تمامی تلاش خود را برای افزایش آن به کار خواهیم گرفت.