سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ایده ابتکاری استان کرمان در خصوص اقتصاد مقاومتی، آن را بسیار راهگشا دانست و گفت: تاکنون ۱۱ شرکت و مجموعه بزرگ اقتصادی برای توسعه این استان پیش‌قدم شده‌اند، دانشگاه آزاد نیز می‌تواند طرح‌های بزرگی برای توسعه استان کرمان انجام دهد.

دکتر حمید میرزاده

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری این دانشگاه با استانداری کرمان با بیان این که استان کرمان عصاره ایران است و امکان سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردم در همه زمینه‌ها فراهم است، اظهار کرد: بکارگیری مجموعه امکانات کشور برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان کرمان از ویژگی‌های استاندار کرمان است و دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند طرح‌های بزرگی برای توسعه استان کرمان انجام دهد و الگوی موفق استاندار کرمان را برای کل کشور پیاده کند.

علیرضا رزم‌حسینی،‌ استاندار کرمان نیز در این نشست بر تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: حرکت بر اساس منویات مقام معظم رهبری و ابلاغیه ریاست جمهور در خط اقتصاد مقاومتی امری ضروری است که در استان کرمان با جدیت دنبال می‌شود.

وی، استفاده از ظرفیت مردمی و ثروت‌های خرد در توسعه مناطق را ضروری دانست.

رزم‌حسینی تصریح کرد: هدف در اقتصاد مقاومتی توانمندسازی مردم است و دولت حمایت حداکثری ازتفاهم‌نامه‌های اقتصاد مقاومتی را انجام می‌دهد. بر این اساس با ورود شرکت‌های توانمند به عرصه پیشرفت استان و با الگوی موفق قلعه گنج که منجر به توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ارتقای امنیتی و رفع فقر در این منطقه شده، استان کرمان به سمت اهداف بلند انقلاب اسلامی مبنی بر محرومیت زدایی از مناطق مختلف پیشتازانه به پیش می‌رود.
الگوی موفق قلعه گنج در حال حاضر در برخی شهرستان‌های محروم استان از جمله رودبار جنوب نیز در دست اجراست که امید می‌رود جوانه‌های امید را در دل مردمان این منطقه نیز بارور کند.

استاندار کرمان معتقد است شرکت‌های توانمند اقتصادی باید در راستای مسؤولیت‌های اجتماعی خود راه را برای به فعلیت رساندن مناطق مختلف استان هموار کنند. وی ایده ایجاد مناطق هشتگانه اقتصادی (زون‌های اقتصادی) را مطرح کرده و بر همین مبنا تاکنون ۱۱شرکت بزرگ و توانمند از جمله مس ایران، میدکو، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، هواپیمایی ماهان و اخیراً دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اعلام همکاری کرده‌اند.