اقامه نماز جمعه در شهرضا اصفهان سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسئول سیاسی بسیج دانشگاه تهران گفت: امروز برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی همزمان ۱۳ تن از مسئولان بسیج دانشجویی استان و شهرستان های تهران پیش از خطبه های نماز جمعه سخنرانی می کنند.

مجتبی ثابتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سخنرانی امروز ۱۳ نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه های استان و  شهرستان های استان تهران در تریبون نماز جمعه گفت: شاید حدود ۶ الی ۷ ماه است که مقام معظم رهبری، تاکید ویژه ای بر جهاد کبیر که همان روشن گری و تبیین است، دارند.

وی ادامه داد: مهمترین سخنرانی ایشان در جمع دانش آموختگان دانشگاه امام حسین (ع) و بعد از آن در دیدار با دانشجویان در ماه مبارک رمضان بود که در این دیدارها به تشریح و تبین اصل جهاد کبیر و جهاد روشنگری پرداختند، یعنی مخاطب جدی خودشان را، دانشجویان و قشر نخبه قراردادند.

مسئول سیاسی بسیج دانشگاه تهران افزود: در آنجا که نمایندگان تشکل های دانشجویی صحبت می کنند، مقام معظم رهبری یک مدل بسیار جذاب، تاثیرگذار و بسیار تعیین کننده ارایه کردند و آن هم این بود که دانشجویان، به ویژه دانشجویان انقلابی، نخبه و جنبشی پیش از خطبه های نماز جمعه سخنرانی کنند، ایده و گفتمان خود را به مردم اعلام کنند.

وی افزود: برهمین اساس بسیج دانشجویی درخواست جلسه با ستاد اقامه ائمه جمعه کرد، این ستاد هم با جدیت این مساله را پیگیری کردند و این فرصت را در اختیار جنبش دانشجویی قرار دادند، تا این امکان را داشته باشند که از تریبون نماز جمعه استفاده کنند.  

ثابتی ادامه داد: ما این افتخار را داریم که بگوییم برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی همزمان ۱۳ تن از مسئولان بسیج دانشجویی استان و شهرستان های استان تهران امروز به صورت همزمان پیش از خطبه های نماز جمعه  صحبت می کنند.

وی یادآورشد: براساس هماهنگی با ستاد سیاستگذاری نماز جمعه، قرار شد، این تریبون ها و سخنرانی دانشجویان دانشگاه‌ها، مخصوصا دانشگاه های معتبر هر ماه در استان و شهرستان استان تهران محقق شود.

مسئول سیاسی بسیج دانشگاه تهران از سایر استان ها دعوت کرد تا آنها نیز به این کار اقدام کنند و منویات مقام معظم رهبری در این زمینه را محقق کنند.