سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سرمایه انسانی را مهم‌ترین سرمایه هر کشور بر روی زمین دانست و گفت: ما باید با استفاده از فناوری‌ها به جای حذف نفت به سمت اقتصاد مبتنی بر نفت حرکت کنیم.

دکتر وطنی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر علی وطنی در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی با اشاره به افق کشور در ۱۴۰۴ ابراز امیدواری کرد که روزی فرا برسد که شاهد تحقق تامین ۵۰ درصدی تولید ناخالص داخلی از محل محصولات دانش‌بنیان باشیم.

وی با تاکید بر این‌ که در این زمینه باید به عنوان عزم ملی تلاش شود، ادامه داد: با استفاده از انواع فناوری‌ها به جای حذف نفت باید به سمت اقتصاد مبتنی بر نفت و نه اقتصاد متکی بر نفت حرکت کنیم.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در این مسیر اگر اقتصاد دانش‌بنیان را به اقتصاد تامین دهیم باید فصل جدیدی را در حوزه اقتصاد کشور باز کنیم.

وطنی با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت فناوری‌های نوین یادآور شد: در این راستا باید به سمت فناوری‌هایی روی بیاوریم که براساس منابع طبیعی باشد، منابعی که تاکنون به آن توجه نکرده‌ایم.

وی نیروی انسانی را بزرگ‌ترین سرمایه کشور توصیف کرد و ادامه داد: نیروی انسانی بزرگ‌ترین سرمایه بر روی سرمایه است.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام اقدام و عمل ابراز امیدواری کرد که با عرضه محصولات دانش‌بنیان گام‌های موثری در این حوزه برداشته شود.