سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا-رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانشجو و استاد دانشگاه به عتبات عالیات اعزام می شوند که از مجموع ۴۴۰ کاروان اعزامی، ۳۶۰ کاروان را متاهل تشکیل می دهند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا فقیهی روز پنج شنبه در همایش مدیران و روحانیون کاروان های عتبات عالیات دانشگاهیان اظهار داشت: در این دوره از اعزام ها بیش از ۱۷ هزار نفر دانشگاهی به سفر زیارتی عتبات عالیات اعزام می شوند که در قالب ۴۴۰ کاروان هستند.
وی یادآور شد: با همکاری بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و شرکت زیارتی شمسا، برنامه های فرهنگی و اجرایی خوبی برای اساتید و دانشجویان اعزامی برگزار می شود.
وی در ادامه با تشریح برنامه های ستاد عمره و عتبات عالیات گفت: بازدید از اماکن شهر زیارتی نجف اشرف ، بازدید از بیت حضرت امام خمینی(ره) ، زیارت از مرقد صافی صفا و نجف شناسی ، بازدید از کتابخانه و مرقد علامه امینی از برنامه های سفر عتبات دانشگاهیان به نجف است.
وی افزود: در کربلای معلی نیز زیارت همراه روایتگری واقعه عاشورا با محوریت حر و توبه اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: پانزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از ۳۱ تیرماه آغاز شده است و تاکنون ۱۰۴ کاروان از دانشگاهیان اعزام شده اند که اکثریت کاروان ها تاکنون از متاهلین بودند.
حجت الاسلام فقیهی تصریح کرد: شعار امسال ستاد عتبات عالیات دانشگاهیان در سبک زندگی فاطمی است که امیدوارم زوج ها زندگی خود را بر اساس الگو برداری از حضرت فاطمه (س) بنا نهند .