سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری از جهاد دانشگاهی به عنوان پیشکسوت فعالیتهای قرآنی در سی و یکمین جشنواره قرآنی دانشجویان کشور در زاهدان تجلیل کرد.

سید ضیا هاشمی

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر سید ضیاء هاشمی از جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی در عرصه توسعه مسائل فرهنگی، معارفی و علمی در سطح دانشگاه‌ها یاد کرد و افزود: جهاد دانشگاهی در سالهای اخیر نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ و برنامه‌های قرآنی در کشور داشته است.

هاشمی اظهار کرد: فعالیت‌های قرآنی این نهاد قوت قلبی برای دانشجویان علاقمند به مسائل قرآنی در دانشگاه ها بوده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای فعال و پویا است که در زمینه فعالیتهای فرهنگی و قرآنی بسیار پرتلاش ظاهر شده و در این جشنواره نیز حضور ثمربخش داشته است.

وی گفت: توجه به زیبایی‌های ظاهری قرآن نیز ارزشمند است اما قرآن کتاب سعادت است و بدون تدبر در آن سعادت حاصل نخواهد شد.نباید توجه به ظواهر ما را از محتوا و باطن قرآن کریم غافل سازد. 

هاشمی تصریح کرد: توجه به زیبایی‌های ظاهری قرآن نیز ارزشمند است اما قرآن کتاب سعادت است و بدون تدبر در آن سعادت حاصل نخواهد شد.نباید توجه به ظواهر ما را از محتوا و باطن قرآن کریم غافل سازد. 

وی خاطرنشان کرد: ما به برکت قرآن به همه رسول و کتب الهی ایمان داریم و به همه مسلمانان واقعی حسّ اخوت داریم. ما نمی توانیم پیرو قرآن و اهل بیت باشیم و دچار افراط و تفریط بشویم چرا که این افراط و تفریط ما را از دین خارج می کند.

وی افزود: علم نباید در خدمت علم باشد بلکه علم باید نافع باشد. هنر و فرهنگ هم همین طور است. کار فرهنگی برای رسیدن به یک زندگی بهتر و دستیابی به سعادت دنیا و آخرت است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا ، سی و یکمین جشنواره قرآنی دانشجویان کشور با حضور ٣۶١ دانشجو از دانشگاههای وابسته به وزارت علوم در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان به همت معاونت فرهنگی ،اجتماعی دانشگاه و با همکاری جهاد دانشگاهی، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه و سایر دستگاههای فرهنگی استان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی ،اجتماعی وزارت متبوع و جمعی از اساتید و دانشجویان آغاز شد.

این جشنواره از هفدهم تا نوزدهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت و متسابقین در رشته های مختلف قرآنی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.