سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  زاهدان- ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جشنواره قرآن و عترت هم اینک با فعالیت در ۳۶ حوزه و مشارکت قابل توجه دانشجویان به بزرگترین جشنواره و مهمترین عامل ترویج قرآن کریم در دانشگاههای سراسر کشور تبدیل شده است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا سید ضیاء هاشمی روز چهارشنبه در آیین آغاز سی ویکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی در دانشگاه سیستان وبلوچستان اظهار داشت: این جشنواره به عنوان سنت حسنه در طول سه دهه با مشارکت سالانه بیش از ۴۰ هزار دانشجوی علاقه مند به مفاهیم قرآنی برگزار می شود.
وی با قدردانی از دانشگاه سیستان و بلوچستان در برگزاری جشنواره گفت: این دانشگاه به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاههای کشور در کنار توسعه و پیشرفت منطقه به فعالیت های قرآنی و فرهنگی توجه جدی داشته است.
وی تدبر در قرآن کریم را یکی از ضرورت های جامعه بشری دانست و گفت: راه رسیدن بشر به سعادت تامل و تدبر در این کتاب آسمانی است.
معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که قرآن کریم به عنوان هدایت گر انسان سبب کامل شدن ایمان و نزدیک تر شدن به خداوند می شود اظهار داشت: اهتمام وزارت علوم، تاکید بر تدبر در قرآن مجید و اکتفا نکردن به ظواهر آن است.
هاشمی تاکید کرد: با وجود فعالیت های خوب صورت گرفته باید در زمینه تقویت فرهنگ تدبر در قرآن مجید اهتمام بیشتری صورت گیرد.
وی با بیان این که ما به همه مسلمانانِ دارای هویت اسلامی حس اخوت و برادری داریم گفت: اسلام دین تعادل است و در آن افراط و تفریط هیچ جایگاهی ندارد.
وی افزود: جریان های تکفیری به هر شکلی که باشند نمی توانند تفسیر درست از اسلام ارائه دهند زیرا این دین بزرگ الهی به عنوان دین کامل به همگان درس اخوت و برادری می دهد.
وی تصریح کرد: هیچ مسلمانی نمی تواند مدعی قرآن باشد ولی پیرو این کتاب الهی نباشد پس اگر به دنبال سعادت دنیا و آخرت هستیم باید به این کتاب الهی روی آوریم که نشان دهنده مسیر سعادت بشر است.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در این آیین گفت: برپایی جشنواره های قرآنی سبب زنده نگه داشتن نور قرآن در دل جوانان به عنوان سرمایه های ارزشمند جامعه می شود.
علیرضا بندانی افزود: آشنایی با مفاهیم قرآنی و ارزش های الهی به عنوان سرمشق باعث ارتقای بکارگیری تعالیم قرآنی در زندگی افراد می شود.
وی قرآن کریم را بزرگترین نعمت الهی و هدایت گر عقل و جان انسان ها دانست و افزود: این کتاب الهی به عنوان کهکشان بی کران نور راهنمای حرکت بشریت در مسیر سعادت است.
وی تاکید کرد: هرچه افراد انس بیشتری با این کتاب الهی داشته باشند به اخلاق اسلامی نزدیک تر می شوند.
به گزارش ایرنا سی ویکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی از امروز/ چهارشنبه/ به مدت سه روز با حضور سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، جمعی از مسئولان استانی و دانشجویان سراسر کشور در دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز بکار کرد.
دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان دانشگاه جامع و قطب علمی منطقه جنوب شرق کشور هم اینک دارای ۱۳ دانشکده، ۲ پردیس دانشگاهی است که در آن ۷۰ گروه آموزشی در سه مقطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی در ۴۱۵ رشته گرایش دانشجو می پذیرند.
۱۹۴ هکتار گستره کل دانشگاه سیستان و بلوچستان بوده که زیر بنای مفید آن ۱۸۵ هزار متر مربع است.
۷۳۱۶ / ۶۰۸۱