سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس پردیس کشاورزی دانشگاه تهران با بیان اینکه پردیس کشاورزی دانشگاه تهران همگام با برنامه سوم توسعه این دانشگاه حرکت می‌کند، گفت: ما در بسیاری از بخش‌ها رشد کمی را متوقف و رشد کیفی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

کلاس دانشگاه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حسین گلدان‌ساز در مراسم آغازین هفتمین کنگره علوم دامی کشور که امروز چهارشنبه(۱۷ شهریور) در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برگزار شد گفت: این پردیس ۴۲۰۰ دانشجو دارد که ۱۹۰۰ نفر در مقطع کارشناسی، هزار و ۴۵۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد، ۸۵۰ نفر در مقطع دکتری و هفت نفر نیز در مقطع پسادکتری تحصیل می‌کنند.
گلدانساز ادامه داد: یکی از جهت‌گیری‌های مهم پردیس کشاورزی ارتباز با وزارت جهاد کشاورزی است زیرا اعتقاد داریم هر چه این ارتباط بین دانشگاه و وزارت قوی‌تر باشد این ارتباط هم به نفع دو طرف است و هم به نفع جامعه.
وی خاطرنشان کرد: دومین جهت گیری پردیس ارتباط با صنعت و بخش خصوصی است، این ارتباط به زیرساخت نیاز دارد از همین رو در حال برنامه ریزی برای فراهم کردن این زیرساخت ها هستیم.
این مسئول اضافه کرد: یکی از لازمه‌های این بخش حضور اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که البته پردیس از این نظر هیچ مشکلی ندارد و از توان علمی خوبی برای برقرار این ارتباط برخوردار است.
رئیس پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برنامه ریزی و رسیدگی به کیفیت آموزش و پژوهش را سومین جهت‌گیری این مرکز آموزش عالی عنوان و تصریح کرد: در سال‌های اخیر بخش آموزش و پژوهش به طور کمی در کشور گسترش زیادی داشته است که در بسیاری از موارد نیاز به بازنگری دارد.البته در  این پردیس همه این موارد بازنگری و رشد کمی آن متوقف شده و رشد کیفی آن در حال پیگیری است.
گلدانساز در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران اشاره و اعلام کرد: پردیس کشاورزی نیز همگام با این برنامه سه محور را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: دانشگاه کارآفرین و حل مشکلات جامعه همسو با تقاضای مردم و مسئولین ارشد کشور اولین محور توسعه فعالیت های پردیس کشاورزی است.
رئیس پردیس کشاورزی دانشگاه تهران ادامه داد: هدف اول دانشگاه تهران محقق نمی‌شود مگر با توسعه روابط بین الملل دانشگاه که به عنوان محور دوم توسعه دانشگاه در نظر گرفته شده است.
وی در پایان اخلاقمداری و مسئولیت پذیری اجتماعی را محور سوم توسعه دانشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: علم و اخلاق دو بال هستند که نبود هر کدام از آنها مشکل زیادی را ایجاد خواهد کرد.