سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور امسال افزایش پذیرش دانشجو داشته در حالی که در سال‌های گذشته به علت سیاست‌های نادرست با کاهش دانشجو مواجه بود.

دانشگاه پیام نور

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، فیصل حسنی در جمع خبرنگاران در محل دانشگاه پیام نور مازندران گفت: دانشگاه پیام نور  700 هزار دانشجو در ۵۰۰ واحد داشته و مرکز شهرها و دارای  8 هزار کارمند و ۴ هزار هیئت علمی دارد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور از نظر آموزشی رتبه اول را دارد، افزود: این دانشگاه بزرگترین دانشگاه خاورمیانه بوده و از نظر پژوهشی دارای مقام برتر است.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور تصریح کرد: این دانشگاه از نظر فعالیت و امکانات پژوهشی بسیار پیشرفته و دارای امکانات آموزشی در مراکز شیراز تهران و تبریز است.

وی با بیان اینکه ۵۷ پروژه در دهه فجر سال گذشته و ۶۱ پروژه هفته دولت در دانشگاه های پیام نور افتتاح شد، افزود: در دهه فجر امسال ۱۰۰ پروژه در واحدهای پیام نور به بهره برداری می رسد و برای تکمیل ۴۰۰ پروژه نیمه تمام از قبیل سوله‌های ورزشی، مجتمع‌های فرهنگی و مراکز آموزشی در کشور ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: اکنون شهریه ثابت منطقه یک و دو  148 هزار تومان و شهریه ثابت منطقه سه و چهار ۱۲۰ هزار تومان است، این دانشگاه سالانه ۳۵ هزار تومان برای فعالیت های فرهنگی دانشگاه و ۵ هزار تومان برای بیمه، وجه از دانشجو دریافت می کند.

این مسئول با بیان اینکه سالانه افزایش شهریه در بخش‌های مختلف صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در مازندران ۲ میلیارد تومان برای یکی از واحدهای نیمه کاره نیاز است که در همین هفته تخصیص می یابد.

وی افزود: دانشگاه پیام نور دانشگاه مستضعفین است و یک دانشجو در یک ترم با متوسط ۱۵ واحد حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هزینه پرداخت می‌کند.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: در سال های اخیر سطح کیفی دانشگاه پیام نور افزایش داده شد، دانشگاه پیام نور نیمه حضوری است و چنانچه زیر ساخت ها آماده شود در نظر داریم با الکترونیکی کردن دروس، آموزش های غیر حضوری برگزار کنیم.

وی افزود: بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی به صورت الکترونیکی در کنار رشته های نیمه حضوری تحصیل می کنند.

حسنی با بیان اینکه در بخش آموزش عالی هرچه سرمایه گذاری کنیم ارزشمند است، گفت: دانشگاه پیام نور امسال افزایش پذیرش دانشجو داشته در حالی که در سال های گذشته به علت سیاست های نادرست کاهش دانشجو داشت.

وی با اشاره به اینکه مازندران از نظر آموزشی رتبه‌های بسیار خوبی دارد، افزود: کل درآمد پیام نور کشور ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، سال گذشته ۲ میلیارد تومان به دانشجویان ممتاز کمک شد و ۲۲۸ نفر از هیئت علمی و  کارمندان  ممتاز برای ۵ روز به مشهد مقدس اعزام شدند.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: در گذشته تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود که امروز به ۷۰۰ هزار نفر کاهش یافت و با این کاهش درآمدی از دولت انتظار داریم حقوق کارمندان رسمی و پیمانی را کامل پرداخت کند.

وی در پایان با بیان اینکه دانشگاه پیام نور پرچم فرهنگی دولت در شهرها است تاکید کرد:  تحت هیچ شرایطی هیچ واحد از دانشگاه پیام نور را تعطیل نمی کنیم، اما ممکن است واحدی را تغییر ماموریت دهیم.