سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: دانشگاه بوعلی‌سینا درصدد است فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی خود را به سطح بین‌المللی نزدیک کند.

دانشگاه بوعلی

به‌گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه در هشتمین کنفرانس بین‌المللی فناوری اطلاعات و دانش در دانشگاه بوعلی‌سینا، اظهار کرد: برنامه‌ها و اطلاعات دقیق‌تر این موضوع در حال تدوین است و بخش مهمی از مسیر طی شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه اگر دستاوردی برای ارائه نداشته باشیم در روابط دیپلماسی علمی یکطرفه خواهیم بود، تصریح کرد: مأموریت‌گرایی و تشکیل هسته‌های علمی و پژوهشی در دستور کار دانشگاه بوعلی‌سینا قرار دارد.

وی افزود: دانشگاه بوعلی‌سینا در چند سال گذشته برنامه راهبردی نسبتا خوبی را تنظیم و تصویب کرده است به‌طوری که مأموریت‌گرایی در دانشکده‌ها و تشکیل هسته‌های علمی و پژوهشی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

غلامی با اشاره به اینکه دانشگاه بوعلی‌سینا در زمینه‌های پژوهشی دارای رتبه‌های خوبی در بین دانشگاه‌های کشور است، عنوان کرد: این دانشگاه در بین دانشگاه‌های وزارت علوم توانسته رتبه نهم را کسب کند.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه این دانشگاه ۱۳ دانشکده دارد، یادآور شد: این دانشگاه ۴۳۰ عضو هیات علمی دارد که از این تعداد ۱۱۰ استاد تمام، ۹۵ دانشیار و تعدادی نیز استادیار و مربی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه بوعلی‌سینا در حال تحصیل هستند که بیش از ۴۰۰۰ معادل ۴۰ درصد آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی در ۶۰ گروه آموزشی اشتغال به تحصیل دارند.

غلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه بوعلی‌سینا از اینکه میزبان نشست‌های علمی بوده، مفتخر است، بیان کرد: در مجموعه دانشی که در این دوران استفاده می‌کنیم، همه مواردی که به فناوری تبدیل می‌شود کاربردی‌تر واقع شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ هشتمین کنفرانس بین‌المللی فناوری اطلاعات و دانش با ۱۸ محور به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار می‌شود.