سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی فرهنگی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر حدود ۸۰ هزار دانشجو از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده می‌کنند که اگر بخواهیم با شرایط و رویه موجود دانشجو پذیرفته شود، نیاز به احداث خوابگاه برای ۱۲۰ هزار دانشجو داریم.

هفته خوابگاه‌ها
 به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر “محمدرضا داود آبادی فراهانی” در حاشیه کلنگ زنی خوابگاه دانشجویی در کرمان گفت: حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی از خوابگاه‌ استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: از ۱۲۰ هزار دانشجوی مشغول به تحصیل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که باید از خوابگاه استفاده کنند، حدود ۴۲ تا ۴۳ هزار نفر بیرون از خوابگاه‌ها اقدام به اجاره خانه می کنند.

داود آبادی فراهانی اضافه کرد: اگر بخواهیم با شرایط موجود دانشجو پذیرفته شود ما برای ۱۲۰ هزار نفر دانشجو نیاز داریم خوابگاه احداث کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خوابگاه های دانشجویی استاندارد نیستند، گفت:  تا سال گذشته استانداری برای ساخت خوابگاه‌ها نداشتیم.  اما از سال گذشته و در هفته خوابگاه‌ها سندی را تدوین و رونمایی کردیم که از این پس خوابگاه‌ها بر اساس استانداردها احداث می‌شوند.

 معاون دانشجویی فرهنگی وزیر بهداشت،  با بیان اینکه کسانی این سند را تدوین کرده اند که خودشان در این خوابگاه ها ساکن بودند و اضافه کرد: در سند خوابگاه استاندارد تعیین می‌شود که خوابگاه ها باید چه تعداد اتاق داشته باشند و یا اینکه سرویس های بهداشتی چگونه باشند و…  حتی بحث های فرهنگی نیز در این سند دیده شده است.