سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ایجاد و گسترش شعبه‌های بین‌المللی این دانشگاه را از برنامه‌های مهم در عرصه‌های بین‌المللی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر کارهای مقدماتی تاسیس شعبه بین‌المللی در کشور مجارستان به اتمام رسیده در صورتی که مجوز راه‌اندازی این شعبه از سوی وزارت منابع انسانی آن کشور تایید شود روند جذب دانشجو در این شعبه را آغاز خواهیم کرد.

جعفریان

دکتر علی جعفریان در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب به تشریح فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در عرصه‌های بین‌المللی پرداخت و اظهار کرد: این دانشگاه در طول پنج سال اخیر فعالیت خود در عرصه‌های بین‌المللی، جذب دانشجوی خارجی را به طور کاملا جدی شروع کرده و در عرصه ارتباطات بین‌المللی نیز پیشرفت‌های خوبی داشته است، به طوری که از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ رفت‌وآمد بین‌المللی در مجموعه دانشگاه صورت گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ استاد مدعو خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد. حضور اساتید این دانشگاه در نشست‌های بین‌المللی (سازمان جهانی بهداشت و دانشگاه‌های خارجی) به طور جدی افزایش پیدا کرده و تلاش می‌کنیم از حضور اساتید در کنگره‌های بین‌المللی و فرصت مطالعاتی آنها در دانشگاه‌های خارجی حمایت کنیم.

دکتر جعفریان از تحصیل ۵۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: روند جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران رو به افزایش است. به طوری که در حال حاضر ۵۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه حضور دارند این در حالی است که به طور کلی ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: اگرچه جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های داخلی نیازمند فراهم نمودن زیرساخت‌هایی نظیر خوابگاه و افزایش فضای فیزیکی محیط‌های آموزشی است اما براساس هدف‌گذاری‌هایی که در سال ۹۲ صورت گرفته تا سال ۹۷ تعداد دانشجوی خارجی این دانشگاه به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد.

وی همچنین از برنامه دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای تداوم تاسیس شعبه‌های بین‌المللی خبر داد و گفت: در حال حاضر به منظور تاسیس شعبه بین‌المللی با کشور عراق و همچنین اقلیم کردستان رایزنی‌های لازم انجام شده و امیدوارم بتوانیم به زودی شعبه بین الملل خود را در این دو منطقه تاسیس کنیم.