سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  باکو – ایرنا – در دیدار روز سه شنبه محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران با با پرفسور آبل محرم اف رییس دانشگاه دولتی باکو تقویت همکاری های دانشگاهی دو کشور بررسی شد .

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا ، پاک آیین در این دیدار از سفر دکتر محمدرضا پورمحمدی به باکو در آینده نزدیک خبر داد و از انتشار نشریه های مشترک بین دانشگاه دولتی باکو و رایزنی فرهنگی سفارت ابراز خرسندی کرد.
وی تدریس زبان و ادبیات فارسی در این دانشگاه، آموزش کادر و همکاری دانشگاه های دو کشور در عرصه های مختلف علمی از جمله نانوتکنولوژی را اقدامی مهم جهت تقویت ارتباطات علمی دانست.
پاک آیین همچنین از حمایت های دانشگاه دولتی باکو از دانشجویان ایرانی قدردانی کرد.
در این دیدار که با حضور ابراهیم ابراهیمی ایزن فرهنگی سفارت کشورمان انجام شد، رئیس دانشگاه دولتی باکو ضمن تشریح روابط بین المللی این دانشگاه با کشورهای دیگر ازهمکاری با مراکز آموزش عالی ایران و گسترش روابط علمی و آموزشی با دانشگاه های تهران و تبریز ابراز رضایت کرد.
آبل محرم اف با یادآوری حضور خود در مراسم جشن هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران و استقبال از سفر رئیس دانشگاه تبریز به باکو، علاقه مندی دانشگاه های جمهوری آذربایجان به گسترش همکاری با دانشگاه های ایران را اعلام کرد.
وی همچنین با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی مشترک گفت: دو کشور باید در زمینه علمی همکاریهای خود را گسترس دهند.
محرم اف از فعالیت های دیپلماتیک چهار ساله محسن پاک آیین در جمهوری آذربایجان قدردانی کرد و خواهان نگارش خاطرات سفیر ایران از دوره ماموریت خود در باکو شد.
خاورم ** ۳۳۷**۱۱۴۴