سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: کیفیت محصولات دانش بنیان به راحتی قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند به همین دلیل شرکت‌ها باید به این محصولات اعتماد کنند.

محصولات دانش‌بنیان

عطاالله ربانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: پارک علم و فناوری البرز  از  سال ۸۷ با گرفتن مجوز  از  وزارت علوم تاسیس شد. تا پایان سال ۹۲ تنها هشت  شرکت در این  پارک  فعالیت داشتند اما این رقم در سال جاری  به ۷۶ شرکت  رسیده است.

ربانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پارک علم و فناوری استان فضایی به مساحت سه هزار و ۲۰۰ متر در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار داده تا به راحتی به فعالیت بپردازند.

وی افزود: خوشبختانه دولت یازدهم جایگاه ویژه‌ای برای شرکت‌های دانش بنیان قائل است و نقش این شرکت‌ها را در توسعه همه جانبه کشور بسیار پررنگ می‌بیند.

این مسئول در ادامه از بازار نامناسب فروش محصولات دانش بینان گلایه کرد و گفت: متاسفانه شرکت‌ها به محصولات داخلی اعتماد چندانی ندارند و ترجیح می دهند محصولات خارجی خریداری کنند.

ربانی ابراز کرد: کیفیت محصولات دانش بنیان به راحتی قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند به همین دلیل شرکت‌ها باید به این محصولات اعتماد کنند.

رییس پارک علم و فناوری البرز اظهار کرد: قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان چند وجهی و چند بعدی است و متولی خاصی برای این موضوع وجود ندارد  بنابراین  همه دستگاه‌ها برای حمایت از این شرکت ها باید تلاش کنند.

وی در پایان افزود:‌ شرکت‌های دانش بنیان ظرفیت مناسبی برای صادرات کالاهای تولیدیشان دارند به طوری که در دولت یازدهم ۲۳ میلیون دلار صادرات در این بخش ثبت شده است.