محمدحسین امید سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری مالی وزارت علوم از رایزنی با دفاتر مراجع عظام تقلید برای گسترش فرهنگ الهی وقف و امور خیریه در آموزش عالی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، محمد حسین امید از رایزنی با دفاتر مراجع عظام تقلید برای بسط و گسترش فرهنگ الهی وقف و امور خیّریه در آموزش عالی و تشویق واقفین و خیّرین برای حضور و مشارکت در عرصه علم و فناوری کشور خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ائمه معصومین(علیهم السلام) همیشه در زمینه وقف پیشقدم و پیشتاز بوده اند، تاکیدات ائمه در این خصوص را موجب تقویت و شکوفایی فرهنگ وقف و بالاخص وقف علمی در سده های بعد دانست.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم یادآور شد : با ترویج وقف علمی، دانشمندان و علمای زیادی در بستر جامعه اسلامی رشد و نمو پیدا کردند و فرهنگ وقف در حوزه علم موجب شکوفایی تمدن اسلامی در دوران گذشته شد.

وی با اشاره به نقش مهم و جایگاه تاریخی و برجسته علما و مراجع عظمای تقلید در عرصه ها و زمینه های مختلف جامعه و نفوذ معنوی آنها در بسیج افکار عمومی در عصر حاضر، تاکید کرد: با ترغیب و تشویق عموم مردم از جانب علما و مراجع عظمای تقلید برای حمایت از عرصه علم و فناوری به منظور مشارکت در اقتدار و پیشرفت علمی کشور؛ بدون شک شاهد تحولی در این حوزه خواهیم بود.

قائم مقام وزیر در ستاد خیّرین وزارت علوم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در سیاست های کلی علم و فناوری مبنی بر استفاده از ظرفیت های غیردولتی و مردمی در عرصه علم و فناوری از برنامه ریزی صورت گرفته در ستاد خیّرین وزارت علوم برای رایزنی با دفاتر مراجع عظام تقلید خبر داد.

وی افزود: این رایزنی به منظور ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از جانب خیّرین و واقفین در عرصه علم و فناوری کشور و نیز بهره مندی از نظرات و دیدگاه های ارزشمند و راهگشای آنها  برای تبیین و ترویج فرهنگ وقف علمی و امور خیریه و نیز تشویق و ترغیب عموم مردم برای حمایت از آموزش عالی و مشارکت در عرصه علم و فناوری کشور صورت گرفت.