سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌رئیس دانشگاه لرستان عنوان کرد: به منظور ارتباط دانشگاه لرستان با صنعت، دفتر مدیریت کارآفرینی و ارتباط با جامعه را در این دانشگاه تشکیل دادیم.

دانشگاه لرستان

‌دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ارتباط دانشگاه با صنعت اظهار کرد: یکی از امتیازاتی که در بحث رتبه‌بندی دانشگاه مهم است کسب منابع مالی از بیرون دانشگاه است که توانسته‌ایم طرح‌های برون دانشگاهی را در ارتباط دفتر مدیریت کارآفرینی و ارتباط با جامعه مدیریت کنیم و خوشبختانه سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان درآمدزایی داشته‌ایم.

عزیزی با بیان اینکه دانشجوی مقطع لیسانس باید پس از فراغت از تحصیل دوره کارآموزی خود را در یکی از دستگاه‌های اجرایی به انجام برساند، گفت: باید فرهنگ مهارت‌آموزی را در دانشجویان ایجاد کنیم تا دانشجو در سه ماه تابستان به جای تفریح بتواند در قالب تعامل با دستگاه اجرایی مهارتی را کسب کند.

رئیس دانشگاه لرستان اضافه کرد: در بحث چالش‌ آب‌های زیرزمینی، گروه آب دانشگاه لرستان با صنعت آب و برق خوزستان تفاهم‌نامه‌ای را به مبلغ ۳۰۰ میلیون امضا کردند که هیأت علمی دانشگاه لرستان مجری آن است.

عزیزی درباره تعامل دانشگاه لرستان با سایر دانشگاه‌های کشور گفت: در بحث تاریخ با دانشگاه‌های علامه طباطبایی، امام صادق(ع) و تهران، در بحث برق با دانشگاه‎های علم و صنعت، امیرکبیر و صنعتی شریف و در کشاورزی با دانشگاه‌های چمران، تهران و مشهد تعامل داریم.