مراسم ازدواج دانشجویی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از فعال شدن حلقه های وساطت ازدواج دانشجویی در دانشگاه ها خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، میر مجید سید قریشی صبح امروز در نشستی مطبوعاتی در خصوص ازدواج های دانشجویی گفت: یکی از دغدغه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزایش مهارت دانشجویی در حوزه خانواده و انتخاب همسر مناسب است.

وی ادامه داد: برهمین اساس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حدود ۲۰ سال است که دوره های ویژه‌ای را برای زوج‌های دانشجویی در جهت فرهنگ‌سازی برای ازدواج آسان و پایدار دانشجویی برگزار می کند.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: زندگی دانشجویانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، نسبت به سایر زوج‌ها که دانشجو نیستند، از پایداری بیشتر برخوردار است.

آمار طلاق ازدواج های دانشجویی طی ۶ سال گذشته

وی افزود: آماری از ثبت احوال کشور در مورد طلاق زوج‌های دانشجو طی ۶ سال گذشته به دفتر نهاد ارایه شده است که بر اساس آن از ۴۰۰ هزار ازدواج دانشجویی تنها ۳.۵ درصد به طلاق منجر شده است.

قریشی اضافه کرد: آموزش‌های قبل از ازدواج موجب ارتقاء مهارت در دانشجویان شده و نقش مهمی در پایداری ازدواج آنها دارد.

آغاز ثبت نام بیستمین مراسم ازدواج دانشجویی

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: از ۲۲ شهریور ماه ثبت نام بیستمین مراسم ازدواج دانشجویی آغاز می شود.

فعال شدن دفاتر حلقه‌های وساطت ازدواج دانشجویی

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حلقه‌های وساطت ازدواج دانشجویی راه‌اندازی کرده‌اند که در این دفاتر، مشاوره لازم را به دانشجویان ارائه می‌دهند و همچنین اگر دانشجویی برای انتخاب مناسب همسر با مشکل مواجه باشد، فرد مناسبی را به وی معرفی می‌کنند.

شرکت ۶۵۰ زوج اساتید در ازدواج دانشجویی

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همچنین به ازدواج اساتید اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۶۵۰ زوج از اساتید در برنامه ازدواج دانشجویی شرکت کرده‌اند.