سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مراسم تودیع و معارفه رییس پژوهشکده صنایع شیمیایی با حضور معاون پژوهشی جهاددانشگاهی برگزار شد.

انتصاب
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این مراسم که با حضور احمد شریفی‌زاده رییس سازمان جهاددانشگاهی تهران و جمع کثیری از معاونان و مدیران جهاددانشگاهی در محل پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی برگزار شد، ابتدا علی شکراله زاده رییس پیشین پژوهشکده، با اشاره به این موضوع که حس جمعی، موجب حرکت در مجموعه شده است، تصریح کرد: هر فرد با هر میزان توانایی دوره‌اش به اتمام خواهد رسید و شاید حرف تازه‌ای برای گفتن نداشته باشد، لذا برای جلوگیری از قرار گرفتن در ورطه تکرار باید فضا را برای افراد جدید باز کرد.
وی با بیان این مطلب که افق برنامه‌های پژوهشکده تا سال ۹۷ مشخص شده است، اظهار امیدواری کرد با حضور دکتر کمبرانی این مسیر با موفقیت طی شود و به سرمنزل مقصود برسد.
در ادامه مسعود کمبرانی رییس پژوهشکده صنایع شیمیایی نیز با بیان این مطلب که ایران کشور ثروتمندی است و روی منابع غنی ثروت مثل نفت، گاز و مواد معدنی قرار دارد، گفت: این واقعیت تلخ وجود دارد که تاکنون از این منابع به‌خوبی استفاده نشده و نشانه‌های حضور این ثروت بر زندگی مردم مشاهده نشده است و ما وظیفه داریم در راستای استفاده بهینه از منابع این کشور تلاش کنیم.
رییس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی با اشاره به مصرف سرانه مواد شیمیایی هر فرد در کشور،این آمار را نشانه اهمیت این رشته و مسؤولیت بالای محققان و مهندسان شیمی برشمرد و افزود: اهمیت این موضوع و فضای رقابت در این حوزه در کشور، مدیران جهاددانشگاهی را به سمت توجه به مقوله مواد شیمیایی سوق داده است و مسئولیت بزرگی را بر عهده متخصصان شیمی جهاددانشگاهی گذاشته است.
کمبرانی تصریح کرد: پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی زیر ساخت‌ها و امکانات مناسبی دارد که بهره‌برداری از این امکانات در دوره ریاست پیشین فراهم نشد و امیدواریم با همکاری همکاران با انگیزه و کوشای مجموعه در مسیر پیشرفت و توسعه این فضا حرکت کنیم.
شایان ذکر است، مسعود کمبرانی پیش از این مدیریت گروه پژوهشی طراحی فرایندهای شیمیایی را بر عهده داشت.