سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – شهردار منطقه ۱۴ از استقرار ۲۸ واحد دانشگاه آزاد در اراضی منطقه ۱۴ خبر داد.

آرم دانشگاه ازاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حمیدی شهردار منطقه ۱۴ امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران و پس از ارائه گزارش توسط دبیر دبیران شورایاری منطقه ۱۴ گفت: به زودی ۸۰ پروژه منطقه ۱۴ به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان توسط شهردار تهران و به طور همزمان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات منطقه ۱۴، وجود ۱۵ هکتار از اراضی بی دفاع مجاور دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب بود، گفت: پرونده این اراضی در کمیسیون ماده پنج مطرح است و قرار شده که دانشگاه آزاد ۲۸ واحد خود را در این اراضی مستقر کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه ۲۹ معارض در پروژه تکمیل خط شش و هفت مترو تهران وجود دارد، تصریح کرد: با اینکه ۱۴۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی اختصاص داده‌ایم اما برای پیشرفت بیشتر کار ، نیازمند حمایت بیشتر شورای شهر هستیم.

شهردار منطقه ۱۴ با بیان اینکه این منطقه رتبه پنجم بافت فرسوده را به خود اختصاص داده است گفت: متاسفانه منطقه ۱۴ به جز راسته خیابان پیروزی دیگر مکان تجاری که بخواهد از آن درآمدزایی کند نداشت و با کمک معاون شهرسازی توانستیم هفت الی هشت محور خوب دیگر از جمله نبرد، زمزم و … را نیز تجاری کنیم.

وی افزود: احیای دروازه دولاب یک پروژه ملی و تاریخی است که شهرداری می‌تواند تنها نسبت به تأمین زیرساخت‌ها اقدام کند و باید سایر دستگاه‌ها نیز از جمله میراث فرهنگی وارد شوند.