سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: آیین نامه اردوهای دانشجویی در جلسه شب گذشته شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مرحله ابلاغ رسید.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، حجت الاسلام میر مجید سیدقریشی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: این آیین نامه طی چند روز آینده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ خواهد شد.
وی اظهار کرد: اردوهای دانشجویی یکی از ظرفیت های مناسب و مطلوب برای افزایش مهارت های اجتماعی در دانشگاه ها است اما در گذشته در برخی از مواقع شاهد بروز چالش هایی در این زمینه بودیم.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: به سبب بروز برخی ناهنجاری ها در اردوهای دانشجویی نیازمند بازبینی در چگونگی برگزاری این اردوها بودیم که خوشبختانه پرونده این امر در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به اتمام رسید.
وی ادامه داد: با این ابلاغیه جدید شاهد برگزاری اردوهای دانشجویی مفید و مناسب در دانشگاه ها خواهیم بود.
قریشی خاطرنشان کرد: یکی از حاشیه های این اردوهای دانشجویی در گذشته این بود که گاهی شاهد برگزاری این مراسم ها در خارج از دانشگاه ها به نام دانشجو و دانشگاه بودیم.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: تصاویر این اردوها در فضاهای مجازی منتشر و سبب هتک حرکت دانشگاه های می شد.
وی تاکید کرد: در آیین نامه جدید به دانشگاه ها اجازه داده شده تا با افرادی که سبب بدنامی مراکز علمی شوند؛ برخورد کنند.
قریشی در پاسخ به سوال ایرنا مبنی بر چگونگی برخورد با این دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه ها می توانند در کمیته انضباطی به این مسائل رسیدگی کنند و حتی این اختیار را دارند تا در مراجع قضایی شکایت حقوقی کنند.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: البته نهاد موافق اردوهای دانشجویی است چرا که سبب رشد و کمال می شود.
وی افزود: اردوهای راهیان نور و یا راهپیمایی بزرگ اربعین نمونه بارز این امر است که ثمرات ارزشمندی برای دانشجویان و دانشگاهیان داشته است.

** اهتمام ویژه به گفتمان سازی و تعمیق مباحث در دانشگاه ها
قریشی در مورد فعالیت های فرهنگی دانشجویان نیز گفت: نهاد رهبری در دانشگاه ها از امسال طرح راهبردی را در مراکز علمی دنبال می کند.
وی افزود: نهاد رهبری در دانشگاه ها در پی مشارکت حداکثری کانون های دانشجویی در گفتمان سازی و تعمیق مباحث است.
ادامه دارد……

برچسب ها : , ,