سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مراسم تقدیر از دکتر مسعود تجریشی معاون پژوهش و فناوری پیشین دانشگاه صنعتی شریف و معرفی دکتر داود رشتچیان به عنوان معاون جدید پژوهش و فناوری این دانشگاه، با حضور رییس دانشگاه، اعضای هیات رئیسه، مدیران پژوهشی، رؤسای دانشکده‌ها، معاونین پژوهشی دانشکده‌ها و جمعی از اساتید این دانشگاه برگزار شد.

دانشگاه شریف

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این مراسم دکتر فتوحی، رییس دانشگاه شریف ضمن اشاره به سابقه مدیریت و فعالیت‌های اجرایی دکتر تجریشی در بخش‌های مختلف از تلاش‌های وی در اعتلا و ارتقای دانشگاه صنعتی شریف در بخش پژوهش و فناوری تقدیر کرد.

دکتر فتوحی با تاکید بر ارتقای چشمگیر پژوهش و فناوری دانشگاه در سال‌های فعالیت دکتر تجریشی گفت: اجرای طرح‌های کلانی نظیر ماهواره شریف و گاورنر نیروهای آبی، افزایش تعداد یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی، ساماندهی پژوهش در حوزه‌های مختلف نفت، کاهش ضایعات سیستم‌های انرژی، خودرو و… که منجر به افزایش حجم قراردادهای دانشگاه صنعتی شریف در سال۹۴ شده است، از جمله برخی از فعالیتهای اثرگذار دکتر تجریشی در حوزه پژوهش و فناوری برای دانشگاه است.

رییس دانشگاه شریف در بخش دیگری از صحبتهای خود به ایجاد مرکز رشد و کارآفرینی، مرکز نوآوری شتاب دهنده‌ها، مرکز خدمات فناوری و دفاتر مربوطه، مرکز تحقیقات فناوری‌های توانبخشی عصبی هوشمند موفقیان، ارتقای کیفیت مجله ساینتیا ایرانیکا و شریف، بهبود گردش کار آیین‌نامه‌های جدید، فرصت‌های مطالعاتی و کسب موفقیت‌های ملی، به عنوان دیگر فعالیتهای معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در سال‌های مدیریت دکتر تجریشی یاد کرد.

دکتر فتوحی در ادامه به سوابق اجرایی دکتر رشتچیان اشاره کرد و افزود: با توجه به سوابق و شناختی که از دکتر رشتچیان داریم، وی گزینه‌ای مناسب برای هدایت سکان پر اهمیت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه است.

وی از تمامی اساتید و مدیران فعال در حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه خواست تا همچون گذشته با معاون پژوهشی دانشگاه همکاری کرده و تمام تلاش خود را جهت ارتقای این حوزه خطیر و اثرگذار به کار گیرند.

در ادامه این مراسم دکتر تجریشی ضمن ابراز خرسندی از فرصت ایجاد شده برای ارائه خدمت به دانشگاه صنعتی شریف گفت: در طول سال‌های فعالیتم در دانشگاه صنعتی شریف توانستم تجارب ارزنده‌ای را کسب کنم که امیدوارم بتوانم این تجارب و دستاوردهای ارزنده را در راه خدمت به نظام و دانشگاه به کار گیرم.

وی ضمن اشاره به بحران‌های موجود در کشور و وجود موانع و مشکلات موجود بر سر راه دانشگاه‌ها اظهار کرد: دانشگاه صنعتی شریف دارای پتانسیل بسیار بالایی ست، برای این دانشگاه آینده بسیار خوبی ترسیم می‌کنم و امیدوارم که با تلاش و همکاری‌های همه اعضای آن، شاهد شکوفایی بیشتر و اعتلای نام و نشان دانشگاه صنعتی شریف در داخل و خارج از کشور باشیم.

دکتر سهراب پور، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف نیز در بخش دیگری از این مراسم به جایگاه والای دانشگاه صنعتی شریف در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و گفت: امیدوارم اساتید دانشگاه صنعتی شریف با تعصب بیشتری در پیشبرد اهداف این دانشگاه گام بردارند.

وی بر حفظ نقاط قوت دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد و در این خصوص گفت: استقبال رتبه‌های برتر کنکور، دارا بودن مجله ساینتیا ایرانیکا و شهرت بین‌المللی، سه ویژگی بارز دانشگاه صنعتی شریف است که باید همواره برای حفظ و تثبیت آن تلاش کرد.

دکتر سهراب پور در پایان صحبتهایش از زحمات دلسوزانه و مثمرثمر دکتر تجریشی قدردانی کرد و برای دکتر رشتچیان در این حوزه خطیر و اثرگذار آرزوی موفقیت کرد.

دکتر داود رشتچیان، معاون جدید پژوهش و فناوری دانشگاه شریف نیز ضمن اشاره به اهمیت حوزه پژوهش و فناوری گفت: وجود دکتر تجریشی و معاونین پیشین و حضور کارکنانی متعهد و دلسوز در این معاونت باعث ایجاد سازمانی پویا، فعال و کارآمد شده است که امیدوارم با تلاش و تعامل بیشتر پیشرفتهای این سازمان ادامه یابد.

وی ضمن اشاره به پتانسیل‌های بالقوه دانشگاه صنعتی شریف از تمامی اساتید، معاونین، مدیران پژوهشی و فعالین این حوزه تقاضای همکاری و همفکری کرد و ابراز امیدواری کرد که با تلاش تمامی همکاران، معاونت پژوهشی دانشگاه روند رو به رشدی داشته و در پیشبرد اهداف دانشگاه صنعتی شریف منشا اثرات و خدمات ارزنده‌ای باشد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، پس از این جلسه، دکتر تجریشی و دکتر رشتچیان ضمن حضور در ساختمان معاونت پژوهشی دانشگاه با کارکنان این مجموعه دیداری دوستانه داشتند.