سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی از ایجاد آزمایشگاه مرجع در حوزه الکترونیک خبر داد و گفت:

الکترونیک

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی در نشست صندوق نوآوری و شکوفایی با تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تجهیزات پزشکی گسترش خدمات را از برنامه‌های این صندوق نام برد و افزود: این اقدامات بر اساس پاسخ یک سوال صورت گرفت؛ چرا که در فرآیند ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان مشاهده کردیم که هر شرکتی دارای توانمندی‌های خاصی است و این سوال مطرح شد که در صورت تجمیع این شرکت‌ها آیا می‌توان به دستاوردهای بزرگ دست یافت.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر پاسخ ما به این سوال مثبت است، اظهار کرد: بر این اساس ما می‌توانیم با تجمیع شرکت‌ها و ایحاد کنسرسیوم‌هایی اقدام به اجرای طرح‎های بزرگتر کنیم در حالی که هر کدام از این شرکت‌ها قادر به اجرای طرح‌های بزرگ و ملی نیستند.

رحیمی با بیان این که از این رو به تازگی اقداماتی را در این زمینه آغاز کردیم، خاطرنشان کرد: در این راستا در هفته گذشته با شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه حفاری جلسه‌ای را برگزار کردیم و واکنش آنها در برابر ایجاد کنسرسیوم مثبت بوده است و این نشست نیز در همین راستا است.

معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که نشستی با شرکت‌های فعال در حوزه نرم افزار در بخش امنیت شبکه برگزار خواهد شد، یادآور شد: امنیت شبکه یکی از موضوعات مورد توجه برای نهادهایی چون بانک‌ها، نهادهای نظامی، امنیتی و هواپیمایی است.

به گفته وی این معاونت همچنین نشست‌هایی با شرکت‌های فعال در حوزه صنایع غذایی و دارویی در خصوص تشکیل کنسرسیوم برگزار خواهد شد.

رحیمی با بیان این که در صورت ایجاد کنسرسیوم، این صندوق در قالب مشارکت و یا ارائه تسهیلات آنها را یاری خواهد کرد، گفت: یکی از موضوعات مهم در حوزه تجهیزات پزشکی ایجاد آزمایشگاه مرجع است که این مهم نیز می‌تواند با تجمیع چندین شرکت اجرایی شود.

وی اضافه کرد: در این راستا به تازگی در حوزه الکترونیک ایجاد آزمایشگاه مرجع با تسهیلات ۱۰ میلیارد تومانی با حضور ۵۲ شرکت را تصویب کردیم. این آزمایشگاه برای تست سیستم‌های الکترونیکی راه اندازی شده است و قرار است این آزمایشگاه در قالب شرکت اقدام به ارائه خدمات آزمایشگاهی کند.

رحیمی با تاکید بر این که ما در زمینه آزمایشگاه‌های مرجع ضعف داریم، اظهار کرد: ضعف در این زمینه نه تنها موجب بروز شرکت‌ها در دسترسی به بازارهای داخلی خواهد شد بلکه از دست رفتن رقابت شرکت‌ها در عرصه‌های بین المللی را در پی خواهد داشت.