جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نتایج داوری بخش‌های ادبی، هنری و فناوری اطلاعات بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، از طرف دبیرخانه این جشنواره اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، بیژن مظاهری مسؤول بخش‌های ادبی، هنری و فناوری اطلاعات جشنواره بیست و یکم با اعلام این خبر، گفت: دو بخش فناوری اطلاعات و ادبی برای نخستین بار است که به جشنواره قرآن و عترت اضافه شده است که با استقبال خوب دانشگاهیان وزارت بهداشت مواجه شده است.

وی افزود: در بخش ادبی که شامل دو رشته شعر و داستان است، بالغ  بر ۲۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. در بخش‌های فناوری اطلاعات و هنری نیز به ترتیب ۵۰  و ۵۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید، که با توجه اولین حضور این دو بخش در یک جشنواره قرآنی، میزان استقبال خوب ارزیابی می‌شود.

مظاهری با اشاره به بخش هنری خاطر نشان کرد: در برخی از مقاطع بنابر سیاست‌های حاکم در برگزاری کلیه جشنواره‌های فرهنگی وزارت بهداشت، بخش هنری تنها در جشنواره فرهنگی برگزار می‌شد.

وی افزود: اما در دوره بیست و یکم مجدداً این بخش با رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، معرق، منبت، تذهیب، پویانمایی، فیلم‌کوتاه، نماهنگ، فیلم‌نامه نویسی، نمایشنامه‌نویسی و طراحی پوستر به جشنواره قرآن و عترت بازگشت که به نظر می‌رسد تصمیمی منطقی در راستای بهره‌گیری از ابزار هنر جهت انتقال مفاهیم قرآنی و دینی به عموم مردم جامعه باشد.

کارشناس قرآنی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، سطح کیفی آثار رسیده به جشنواره در بخش‌های سه‌گانه مذکور را خوب توصیف کرد و گفت: انتظار دریافت آثاری در این سطح را نداشتیم. به گفته داوران بخش های مختلف جشنواره که همگی از افراد صاحب نظر در حوزه قرآنی، هنری، ادبی و فناوری کشور هستند، سطح کیفی آثار مناسب بود.

بنابر اعلام «دبیرخانه بیست‌ و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت»، اسامی برگزیدگان بخش های هنری، ادبی و فناوری اطلاعات این جشنواره در سایت معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت درج شده است.

رتبه برگزیدگان در مرحله نهایی جشنواره که ششم تا نهم مهرماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، اعلام می‌شود.