سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر آموزشی دانشگاه پیام نور خوزستان درخصوص اعتراض دانشجویان این دانشگاه به افزایش غیرمتعارف شهریه گفت: شهریه ثابت امسال ۱۵ درصد افزایش یافته است؛ اگر مبلغ بیشتری به شهریه دانشجویان اضافه شده یا یک اشتباه سیستمی است و یا دانشجویان در محاسبه‌ شهریه اشتباه کرده‌اند.

595 nv256.jpg

دکتر ندا اسدی در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: ابتدای هر سال تحصیلی دانشجو باید مبلغی را افزون بر شهریه بابت بیمه، خدمات دانشجویی و خدمات فرهنگی پرداخت کند که امسال این مبلغ حدود ۴۰ هزار تومان تعیین و به مبلغ شهریه ثابت نیم‌سال اضافه شده است.

وی با بیان این‌که شهریه ثابت نیز نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: افزایش شهریه یک اقدام معمول در کلیه دانشگاه‌هایی است که شهریه دریافت می‌کنند؛ دانشجویان معترض اگر فکر می‌کنند که با وجود احتساب مبلغ ۴۰ هزار تومان و ۱۵ درصد تعیین‌شده، شهریه‌ آن‌ها افزایش بیشتری را نشان می‌دهد، می‌توانند به پیام‌نور مرکز استان مراجعه کنند.

مدیر آموزشی دانشگاه پیام نور خوزستان تأکید کرد: مقدار افزایش شهریه ثابت ۱۵ درصد بوده است بنابراین یا دانشجویان در محاسبه‌ شهریه خود اشتباه کرده‌اند یا این‌که این مسأله یک اشتباه سیستمی است و اگر اشتباه سیستمی باشد حتماً این مسأله را به سازمان مرکزی منعکس می‌کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور اهواز، روز گذشته در اعتراض به آنچه افزایش غیرمتعارف شهریه‌ها عنوان می‌شد، در مقابل حوزه ریاست این دانشگاه تجمع کردند. این دانشجویان معتقد بودند که شهریه آن‌ها بیش از رقم ۱۵ درصد اعلام‌شده، افزایش یافته است. همچنین این دانشجویان عنوان کردند که همواره افزایش شهریه از سوی مسئولان با هدف ارتقاء کیفیت و خدمات رفاهی توجیه می‌شود در صورتی که این وضعیت تغییر چندانی نمی‌کند.