سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز کیفیت حضور این دانشگاه در سومین جشنواره‌ ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران را تشریح کرد.

banner-2.jpg

دکتر بهزاد شریف مخمل‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سومین جشنواره‌ ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی مرکز رشد فناوری‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز یک محصول دارویی با نام تجاری گراپکس (Grapex)، طرح‌های فناورانه و دستاوردهای مختلف خود را در حوزه‌ گیاهان دارویی ارائه کرده است.

وی با اشاره به عرضه فرآورده‌ دارویی گراپکس (Grapex) با اثرات ضدالتهابی و درمانی بر بیماری آلزایمر در این نمایشگاه، افزود: در این جشنواره دانشکده‌ طب سنتی نیز گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای خود در درمان بیماری‌ها با استفاده از گیاهان دارویی را ارائه می دهد.

معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز تصریح کرد: همچنین دانشکده‌ طب سنتی اولویت‌های پژوهشی متعدد و دستاوردهای خود در زمینه‌ درمان بیماری‌ها با استفاده از گیاهان دارویی و محصولات بیولوژیک متفاوت را ارائه و در مجموع با ارائه ۱۰ پژوهش در ‌این جشنواره شرکت کرده است.

شریف مخمل‌زاده گفت: عناوین این پژوهش‌ها شامل بررسی واژینال آتروفی از دیدگاه طب سنتی، مروری بر مقالات چاپ‌ شده در زمینه‌ طب و داروسازی سنتی، مروری بر مفرده مروارید در طب سنتی و طب رایج، آشنایی با اشکال دارویی سنتی ایران، مروری بر داروهای معرق و کاربرد آن‌ها در درمان بیماری‌ها در طب سنتی، مروری بر اثرات و کاربردهای گل نرگس در منابع طب سنتی و مطالعات جدید، رویکرد طب سنتی در درمان پسوریازیس، آشنایی با لغات و اصطلاحات و افعال و خواص داروها، کاربرد عطسه‌آورها در درمان بیماری‌ها از دیدگاه طب سنتی ایران و معرفی مفرده سورنجان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران از ۱۵ تا ۱۸ ‌شهریور ماه جاری در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.