سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی دانشگاه تهران از امضاء تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و انجمن بین المللی مکتب کنفسیوس چین در زمینه های ادبیات و فلسفه خبر داد.

مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: کشور ما با چین دارای پیشینه تمدنی قوی هست و ما در تلاشیم که پلی فرهنگی بین دو کشور ایجاد کنیم، زیرا مشابهت‌های فرهنگی بی‌شماری با این کشور داریم و باید تبادلات فرهنگی عمیق‌تری نیزدر این مبحث داشته باشیم.
وی افزود: این نشست در جهت پیشبرد اندیشه‌های کنفسیوس در جهان فعالیت می‌کند و عمدتاً بر زمینه‌های ادبیات و فلسفه تمرکز دارد. کنفرانس‌های متعددی با مشارکت انجمن در دانشگاه‌های مختلف برگزار شده است.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران تصریح کرد: برگزاری کنفرانس و چاپ نشریات مشترک و تبادل محقق از جمله برنامه های فرهنگی مورد توجه در این نشست است .
سرسنگی یادآور شد:قرار است فعالیت های فرهنگی در چهارچوب قوانین و امضاء تفاهم نامه های رسمی میان دانشگاه تهران و انجمن بین المللی مکتب کنفسیوس که در جهت پیشبرد اندیشه‌های کنفسیوس در جهان فعالیت می‌کند و عمدتاً بر زمینه‌های ادبیات و فلسفه تمرکز دارد به امضاء دو طرف برسد.