علوم تحقیقات سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس واحد علوم تحقیقات گفت: این واحد دانشگاهی با رفع موانع و محدودیت های کمی و کیفی درصدد قرار گرفتن در جمع دانشگاه های نسل چهارم است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از واحد علوم تحقیقات، علی عباسپور در نشست مشترک روسای دانشکده ها، معاونین و مدیران گروه های تخصصی این واحد با بیان اینکه پدران علمی در حق دانشگاه های خود پدری کنند، گفت: اساتید پیشکسوت و برجسته علوم مختلف واحد علوم و تحقیقات با تعریف و پیگیری پروژه های تحقیقاتی علمی در توسعه علمی دانشگاه نقش به سزایی دارند.

وی بر سیاست ها و برنامه ریزی های کیفی و کمی واحد علوم و تحقیقات اشاره کرده و افزود: در راستای بررسی و تدوین هرچه بهتر نقشه راه برای دستیابی به توسعه علمی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی نشست ها و کارگروه های مشترک با مدیران گروه ها و اساتید و اعضای هیات علمی به طور منظم و پیگیر برگزار خواهد شد.

رئیس واحد علوم تحقیقات خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز روسای دانشکده ها به نمایندگی از مدیران گروه در شورای هماهنگی دانشگاه، مسائل، نظرات و انتقادات را برای بهبود شیوه و دستیابی به وحدت رویه منعکس می کنند.

عباسپور با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری بلوک های ۱ و ۲ آموزشی این واحد به بهره برداری کامل خواهد رسید، گفت: این واحد دانشگاهی با رفع موانع و محدودیت های کمی و کیفی درصدد قرار گرفتن در جمع دانشگاه های نسل چهارم است و این امر مهم جز با همکاری و وحدت رویه اساتید، اعضای هیات علمی و با نظارت و پیگیری مدیران گروه ها اتفاق نمی افتد.

وی به فعال شدن شرکت های دانش بنیان و جذب اعضای هیات علمی جدید و جوان در این واحد اشاره کرد و افزود: این واحد دانشگاهی در دوسال گذشته تفاهم نامه های همکاری ملی و بین المللی متعددی را منعقد کرده و انتظار می رود گروه ها و اعضای هیات علمی از این فرصت بهترین بهره برداری را داشته باشند.

رئیس واحد علوم تحقیقات به تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های این دانشگاه با هدف تعریف آزمایشگاه های مرجع و مورد هدف تمامی دانشگاه های کشور اشاره کرد و اظهار داشت: کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات با تامین و جذب اعتبارات قابل توجه، موفق به تجهیز منابع علمی غنی از جمله مقالات، مجلات، کتب و غیره شده است تا پاسخگوی جویندگان علم و دانش در داخل و حتی محققان منطقه باشد.

عباسپور خطاب به اساتید راهنما و مدیران گروه ها تاکید کرد: ارتباط مستمر دانشجویان دکتری با اساتید راهنما پس از امتحان جامع امری ضروری و قابل توجه است به گونه ای که این دانشجویان موظف هستند پس از امتحان جامع، هر ۶ ماه گزارشی از روند علمی و تحقیقاتی رساله خود به دانشگاه ارائه دهند.