سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعال شدن شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب اعضای هیات علمی جدید و جوان در این واحد دانشگاهی گفت: واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در صدد قرار گرفتن در جمع دانشگاه‌های نسل چهارم است.

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر علی عباسپور در نشست مشترک رؤسای دانشکده‌ها، معاونین و مدیران گروه‌های تخصصی این واحد با بیان اینکه پدران علمی در حق دانشگاه‌های خود پدری کنند، گفت: اساتید پیشکسوت و برجسته علوم مختلف واحد علوم و تحقیقات با تعریف و پیگیری پروژه‌های تحقیقاتی علمی در توسعه علمی دانشگاه، نقش بسزایی دارند.

وی بر سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های کیفی و کمی واحد علوم و تحقیقات تاکید کرد و گفت: در راستای بررسی و تدوین هرچه بهتر نقشه راه برای دستیابی به توسعه علمی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی نشست‌ها و کارگروه‌های مشترک با مدیران گروه‌ها و اساتید و اعضای هیات علمی به طور منظم و پیگیر برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز رؤسای دانشکده‌ها به نمایندگی از مدیران گروه در شورای هماهنگی دانشگاه، مسائل، نظرات و انتقادات را برای بهبود شیوه و دستیابی به وحدت رویه منعکس می‌کنند.

دکتر عباسپور با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری بلوک‌های ۱ و ۲ آموزشی به بهره‌برداری کامل خواهد رسید، گفت: واحد علوم و تحقیقات با رفع موانع و محدودیت‌های کمی و کیفی درصدد قرار گرفتن در جمع دانشگاه‌های نسل چهارم است و این امر مهم جز با همکاری و وحدت رویه اساتید، اعضای هیات علمی و با نظارت و پیگیری مدیران گروه‌ها اتفاق نمی‌افتد.

رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به فعال شدن شرکت‌های دانش بنیان و جذب اعضای هیات علمی جدید و جوان در این واحد اشاره کرد و افزود: واحد علوم و تحقیقات در دوسال گذشته تفاهم‌نامه‌های همکاری ملی و بین المللی متعددی را منعقد کرده و انتظار می‌رود گروه‌ها و اعضای هیات علمی از این فرصت بهترین بهره‌برداری را داشته باشند.

وی به تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها با هدف تعریف آزمایشگاه‌های مرجع و مورد هدف همه دانشگاه‌های کشور اشاره و اظهار کرد: کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات با تامین و جذب اعتبارات قابل توجه، موفق به تجهیز منابع علمی غنی از جمله مقالات، مجلات، کتب و… شده است تا پاسخگوی جویندگان علم و دانش در داخل و حتی محققان منطقه باشد.

دکتر عباسپور خطاب به اساتید راهنما و مدیران گروه تاکید کرد: ارتباط مستمر دانشجویان دکتری با اساتید راهنما پس از امتحان جامع امری ضروری و قابل توجه است به گونه‌ای که این دانشجویان موظف هستند پس از امتحان جامع، هر ۶ ماه ، گزارشی از روند علمی و تحقیقاتی رساله خود به دانشگاه ارائه دهند.